Zdrowe ciało w każdym wieku!

Problemy z kręgami, bolące plecy i mięśnie, czy krzywy kręgosłup, to tylko niektóre z długiej listy objawów chorobowych naszej postawy. Niestety, niechlujne siedzenie, długa praca przy biurku, wymuszona postawa w czasie pracy nie sprzyjają dbaniu o zdrowy kręgosłup. Dzieci, które zaczynają swoją przygodę ze szkołą są obarczane bardzo ciężkimi tornistrami.

Czy rehabilitacją wyleczymy ból naszych pleców?

rehabilitacja kręgosłupaProblemy związane z bólami kręgosłupa można leczyć poprawnie dobranymi ćwiczeniami oraz zabiegami fizykalnymi. Rehabilitacja kręgosłupa, powinna być systematyczna oraz długotrwała. Ćwiczenia oraz zabiegi, trzeba wykonywać w odpowiednich odstępach. Dokładność oraz wytrwałość jest bardzo ważna. Rehabilitować kręgosłup, można na kilka sposobów. Przy długotrwałych bólach, specjaliści często zalecają ćwiczenia rozciągające, wzmacniające mięśnie. Z zabiegów fizykalnych warto chodzić na basen, kąpiele borowinowe czy odpowiednie naświetlania miejsc bólowych. Fizjoterapeuci oferują szereg różnorodnych masaży leczniczych, które poprawiają naszą postawę, niwelują ból oraz usprawniają zakres pracy mięśni. Masaże fizjoterapeutyczne wykonuje się również w serii, średnio raz w tygodniu. Proces leczenia może potrwać kilka miesięcy. Stosować można również maści przeciwzapalne i przeciwbólowe. Powinniśmy korzystać z wielokierunkowego leczenia i różnych alternatyw. Akupunktura, również może się pośrednio przyczynić do lepszego samopoczucia. Ból kręgosłupa, niestety jest bardzo specyficzny, może być permanentny, przemijający czy pojawiać się przy określonych czynnościach. Dyskomfort również może być spowodowany wypadkiem. Uraz mechaniczny jest jednym z trudniejszych przyczyn do pełnego wyleczenia. Jednakże wielokierunkowe działanie może przynieść ogromne korzyści. Warto z nich skorzystać. Nie można zapomnieć o pracy w domu. Jeśli jesteśmy po wypadku, czy leczymy się z określonego bólu, musimy starać się mieć zawsze prawidłową postawę. Warto też, mieć wygodne krzesła, fotele i twardy materac aby kręgosłup w czasie wypoczynku układał się idealnie. Tornistry na kółkach czy torby mobilne na zakupy, to w codziennym życiu bardzo przydatne alternatywy dla zdrowego kręgosłupa. Musimy unikać dźwigania oraz wymuszonej pozycji.

Prosty kręgosłup, to już rzadkość, ale warto dążyć do ideału. Operacja korygująca kręgosłup, czy zastrzyki upośledzające odczuwanie bólu, to zabiegi, które pośrednio zwalczają problem. Rehabilitacja kręgosłupa powinna być skrojona na nasze potrzeby. Zdrowy tryb życia tylko doda nam komfortu do codzienności.