Założenie własnej firmy kurierskiej

Mieszkałem w Łodzi, gdzie możliwości były ogromne. Założenie własnej firmy nie stanowiło problemu i dlatego właśnie postanowiłem to zrobić. Początkowo rozważałem, żeby otworzyć firmę transportową, ale nie do końca byłem na to gotów. Sprawdziłem więc w co innego warto było wejść. Oczywiście wariantów było całe mnóstwo i znalazłem ten najbardziej odpowiedni dla siebie.

Dostarczanie przesyłek kurierskich w niskiej cenie

tanie przesyłki kurierskie w ŁodziNa rynku było sporo firm, które oferowały dostawy ale takich, które dostarczały leki z apteki czy zakupy i zarazem duże gabaryty, to wcale tak dużo już nie było. Zamierzałem świadczyć szeroki zakres i oferować tanie przesyłki kurierskie w Łodzi, bo był to idealny pomysł na biznes. Na początek zdecydowałem się działać tylko na terenie miasta, gdyż chciałem sprawdzić jak sobie poradzę. Z czasem, jak interes się powiedzie, to będę działała na terenie całego województwa i kto wie? Może nawet całego kraju. Miałem ambitny plan. Firmę kurierską planowałem założyć rozważnie i na początek zainwestowałem w skutery i dwa duże samochody do przewozu przesyłek o dużych gabarytach. Musiałem zatrudnić kurierów, którzy będą dostarczać przesyłki i oczywiście ustalić cennik. Na dostarczaniu przesyłek musiałem zarabiać, ale jednocześnie świadczyć najtańsze w mieście usługi, żeby to mi się udało. Zainwestowałem w używane pojazdy, bo na nowe nie było mnie jeszcze stać. Nazwałem swoją firmę kurierską własnym nazwiskiem i zabrałem się za poszukiwanie klientów, którzy na stałe chcieliby współpracować z moją firmą. Oferowałem dość konkurencyjne ceny przesyłek kurierskich a w tych czasach ludzie zwracali uwagę na koszty i dzięki temu udało mi się znaleźć stałych klientów. Zanim zdecydowałem się na własną działalność, to przez kilka lat pracowałem w firmie kurierskiej i rozwoziłem przesyłki. Dlatego właśnie wiedziałem jak dobrze pokierować tym interesem, żeby wypalił. Dziwne w sumie, że od razu na ten pomysł nie wpadłem, ale nie miałem pojęcia, że poprowadzenie własnej firmy kurierskiej jest takie proste. Z moich usług korzystało wielu klientów w Łodzi i całkiem nieźle sobie radziłem.

Od czasu założenia firmy kurierskiej minęły cztery lata. Obecnie świadczę usługi na terenie całego kraju i współpracuję z dużymi firmami. Zatrudniam ponad dwustu kurierów, którzy rozwożą przesyłki. Jestem cenionym przedsiębiorcą, z którym wiele osób chce współpracować. Znam się na swojej robocie doskonale. Byłem dość konkurencyjny przez niskie ceny i oczywiście wysoką jakość oferowanych usług.