Zalety systemu Advantech

 

Znany od wielu lat przez większość medyków na świecie system Advantech cieszy się niesłabnącą popularnością, ze względu na to, że produkowane przez firmę urządzenia podtrzymujące życie i zarządzające innymi sprzętami są niezawodne. Próżno szukać na rynku sprzętu, który mógłby zastąpić produkty od firmy Advantech. Jednym z nich jest system zasilania komputerowego

Advantech – inteligentny system komputerowy

system AdvantechW sklepach medycznych i we wszystkich innych placówkach, w których można dostać sprzęt elektroniczny do wykorzystania w szpitalu, można natrafić na system Advatech, służący do zasilania bateryjnego komputerów. Jednak nie do każdego peceta można go podłączyć – system nadaje się jedynie do komputerów typu AIO, czyli ładuje nowoczesne komputery z akumulatorami litowo-jonowymi. Nowoczesna technologia działa tylko w połączeniu z równie innowacyjnym sprzętem, dlatego jest ten system tak szanowany i poważany w środowisku lekarskim. System można zamontować do uchwytu z tyłu komputera. Wejście nazywane jest VESA i dzięki niemu system może działać przez cały czas, nawet w warunkach mobilnych, czyli bez podłączenia go gniazdka sieciowego komputera. System ma wbudowany specjalistyczne oprogramowanie służące zarządzaniu i monitorowaniu stanu naładowania każdego z akumulatorów. Dzięki tej aplikacji można obserwować, kiedy stan naładowania jest krytycznie niski i należy jak najszybciej podładować go. Może również dowiedzieć się, jaki jest stan baterii, ile jeszcze przed nią cykli życia oraz jaką na pojemność. Oprócz tego, w systemie można sprawdzać jego temperaturę, pilnować ostrzeżeń i dowiedzieć się więcej o statystyka zużycia baterii. To, jak długo system będzie działał mobilne, zależy od wielu czynników, ale najważniejszym z nich ilość zużytej energii, dlatego bez wymiany baterii i podłączenia akumulatora do zasilania, system od firmy Advantech może działać nieprzerwanie od sześć do dwunastu godzin. Jeżeli chodzi o ładowanie, to można dodać energii poprzez podłączenie komputera do zasilania sieciowego albo ładować baterie w oddzielnej stacji ładującej. W zestawie załączone są trzy wymienne akumulatory i system jest odporny na wnikanie kurzu oraz wody do środka sprzętu, co jest udokumentowane przyznaniem systemowi klasy IP54.

Z pozoru, można by pomyśleć, że to zwykły monitor, jednak jest to wysoce technologicznie zaawansowany sprzęt, pomagający w ratowaniu ludzkich istnień. Jako ludzkość możemy być z siebie dumni, że nie poprzestajemy w dążeniu do stworzenia coraz nowszych i lepszych sprzętów i dzięki temu możemy spokojnie patrzeć w jaśniejącą przyszłość.