Zalety komory hiperbarycznej

Do lekarzy zgłasza się coraz więcej pacjentów z problemami krążenia. Wynika to ze złej diety oraz stylu życia. Brak ruchu oraz przewlekły stres w znaczący sposób upośledzają pracę serca, a co za tym idzie, wiele komórek ciała cierpi z powodu braku tlenu. Zaczynają się pojawiać schorzenia narządów wewnętrznych, ponadto też człowiek cierpi z powodu braku energii i koncentracji. z czasem problemy nawarstwiają się. Dobrym sposobem leczenia jest pobyt w specjalnej komorze hiperbarycznej.

Terapia za pomocą komory hiperbarycznej daje efekty

komora hiperbaryczna w warszawieWielu pacjentów w średnim wieku cierpi na poważne schorzenia układu oddechowego oraz krwionośnego. Zazwyczaj przepisywane są im leki, które mają ograniczoną skuteczność. W cięższych przypadkach pomagają zabiegi rehabilitacyjne. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa komora hiperbaryczna. Jest to specjalne urządzenie, które zapewnia pacjentowi dogodne warunki do zdrowienia. Przede wszytkim podawany jest wysokiej jakości tlen, który sprawnie przenika do komórek ciała. Jak nietrudno się domyślić, przebywanie  w takim miejscu jest zalecane w przypadku osób z zaburzeniami krążenia oraz dolegliwościami ze strony układu oddechowego. Uszkodzone narządy znacznie szybciej się regenerują. Tlenoterapia jest jak najbardziej wskazana dla pacjentów, którzy przeszli zakażenie koronawirusem i doznali w związku z tym uszczerbku w tkance płucnej. Specjalistyczna komora hiperbaryczna w Warszawie cieszy się olbrzymią popularnością. Pacjenci walą drzwiami i oknami. Z dobrodziejstw tlenoterapii można z powodzeniem skorzystać w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia. Bywa jednak, że na termin serii zabiegów trzeba trochę poczekać. Na terapię w komorze hiperbarycznej kwalifikują się również pacjenci po oparzeniach trzeciego stopnia, gdyż duże dawki tlenu przyspieszają gojenie się ran. Osoby z zaawansowaną cukrzycą również kwalifikują się do intensywnej tlenoterapii. Na efekty zabiegów nie trzeba zbyt długo czekać. W większości przypadków wystarczy kilka wizyt w komorze hiperbarycznej.

Osoby po zawałach serca, zatruciach czadem oraz cierpiące z powodu zaawansowanej cukrzycy często korzystają z nowatorskiej terapii, do jakich należy pobyt w komorze hiperbarycznej. Wewnątrz komory panują specjalne warunki. Tlen podawany jest pacjentowi pod zwiększonym ciśnieniem. Dotleniony organizm lepiej radzi sobie z wieloma schorzeniami, szybciej goją się rany i regeneruje tkanka. Lekarze z Warszawy proponują swoim pacjentom serię zabiegów w nowoczesnej komorze.