Zakup taniego siłomierza

 

Od długiego czasu trenuję na siłowni. Moja muskulatura staje się coraz bardziej imponująca. Wraz z kolegami stworzyliśmy grupę kulturystów. Ćwiczyć w grupie jest o wiele łatwiej niż samemu, jeśli masz gorszy dzień i lenistwo podpowiada ci, aby opuścić trening, zawsze znajdzie się ktoś, kto jednak sprawi, że na ten trening się wybierzesz i nie będziesz potem żałować opuszczonego treningu. Wymyślamy sobie nawzajem różne ćwiczenia, rywalizujemy sportowo, a poza tym jesteśmy naprawdę bardzo zgraną paczką kumpli.

Mierzenie siły dłoni siłomierzem

siłomierzOstatnio wpadliśmy na pomysł urządzenia nietypowych zawodów kulturystycznych, specjalnie dla naszej paczki, ale jeśli ktoś z zewnątrz byłby zainteresowany udziałem, to również zapraszamy. Podczas zawodów planujemy mierzenie siły dłoni każdego z zawodników, wynik będzie wpływał na punktację końcowa. W tym celu postanowiliśmy kupić profesjonalny siłomierz. Zakup planujemy sfinansować z wpisowego do zawodów. Teraz tylko zastanawiamy się, jaki siłomierz będzie najlepszy dla naszych celów. Na rynku dostępne jest wiele różnych rodzajów urządzeń służących do pomiaru siły dłoni. Może to być na przykład dynamometr ciśnieniowy lub dynamometr hydrauliczny, która pomagają na dokładne zmierzenie siły dłoni. Na rynku dostępne są również trzy- lub siedmioczęściowe urządzenia do pomiaru siły dłoni. Takie zestawy pozwalają na dokładne ocenienie siły dłoni oraz palców. Możliwe jest również zakupienie dynamometru z oprogramowaniem. Najtańszy z pewnością byłby dynamometr „pchaj – ciągnij’, ale może on być niewystarczająco dokładny dla naszych celów. Siłomierze dostępne są w bardzo różnych cenach, chcielibyśmy kupić jak najlepszy sprzęt w jak najbardziej korzystnej cenie. Najbardziej chyba przemawia do nas dynamometr z oprogramowaniem, sprawia najbardziej profesjonalne wrażenie, na pewno takie wrażenie profesjonalizmu zrobi również na zawodnikach spoza naszego kluby, którzy zdecydują się na udział w naszych zawodach. Liczymy na to, że szybko zwiększymy zakres naszych działań.

Na rynku dostępne są bardzo różne urządzenia do pomiaru siły dłoni. Często są używane przez lekarzy w celu pomiaru siły dłoni i palców pacjentów. My jednak postanowiliśmy znaleźć nowe zastosowanie dla tego urządzenia i wykorzystać je w zawodach kulturystycznych w celu oszacowania siły dłoni każdego z zawodników. Na pewno dla każdego z nich będzie to ciekawe doświadczenie. Teraz pozostaje nam tylko wybór odpowiedniego do naszych celów urządzenia i zakup w dobrej cenie.