Zakup papierosa elektronicznego

Coraz częściej możemy spotkać na ulicy osoby palące nie tradycyjne papierosy ale papierosy elektroniczne. Te widok dziś już nikogo nie dziwi ani nie ciekawi. Jest to element który bardzo szybko zdobył popularność i stał się dostępny w każdej galerii handlowej czy nawet w pobliskim markecie w boksie na holu. Ten sposób palenia nadal nie do końca jest jeszcze zbadany a raczej jego skutki. Wokół tego tematu krąży zarówno wiele mitów jak i już potwierdzonych naukowo faktów.

Coraz częściej wybieramy e-papierosy

e papierosPapierosy elektroniczne szturmem wdarły się na nasz rynek. Stały się zamiennikiem tradycyjnych papierosów. Okazały się być dobrym sposobem przede wszystkim na obniżenie kosztów związanych z nałogowym paleniem. Dla niektórych stały się etapem przejściowym od nałogowego palenia do jego rzucenia. E papieros często nazywany jest po prostu inhalatorem. Napełniamy go specjalnym płynem który następnie podgrzewany jest przez grzałkę atomizera i paruje w postaci mgiełki. Ta mgiełka zawiera w sobie czystą nikotynę, której wysokość stężenia jest bezpieczna. To czego nie ma w e-papierosie to substancje smoliste. Skutek uboczny ze spalania tytoniu i bibuły. Sam wpływ nikotyny na nasz organizm pozostaje taki sam jak w przypadku tradycyjnego palenia. Nikotyna zawarta w mgiełce pozwala zaspokoić głód nikotynowy a również nawyki i odruchy palacza jakim jest samo zaciąganie się. Mgiełką z e-papierosa zaciągamy się tak samo jak dymem tytoniowym. W momencie palenia papierosa elektronicznego nie powstaje zapach, który może powodować dyskomfort wśród osób przebywających w najbliższym otoczeniu. Zapach ten jest neutralny lub owocowy, miętowy – wszystko zależy od aromatu jaki wybierzemy, a który również zawarty jest w płynie. Sam wybór e-papierosa może być dość trudny. Są takie, które swoim wyglądem bardzo przypominają tradycyjne papierosy lub wręcz przeciwnie ich wygląd do nich nie nawiązuje. Te s mają mniejsze baterie a więc należy częściej je ładować. Mają też mniejsze zbiorniczki dlatego trzeba je częściej napełniać płynem. Wybierane są raczej przez osoby, które mało palą lub którym zależy na dyskretnym paleniu.

W każdym e-papierosie możemy dozować sobie ilość nikotyny. Jeszcze nie powstał płyn, który w pełni aromatem imitowałby smak tradycyjnego papierosa choć niektóre są zbliżone smakowo do niektórych określonych marek. Jeśli zastanawiamy się nad kupnem takiego papierosa możemy udać się do najbliższego sklepu gdzie sprzedawca na pewno pozwoli nam spróbować takiego palenia.