Zakładanie firmy w Niemczech

Bardzo dużo młodych osób przejawia zainteresowanie założeniem własnej działalności gospodarczej. W naszym kraju jedyną rzeczą która ich bardzo odstrasza jest biurokracja. W naszym kraju konieczne jest odprowadzanie wysokich podatków, składek na ubezpieczenia społeczne, emerytalne i chorobowe oraz załatwianie różnych skomplikowanych formalności. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej na terenie innego kraju europejskiego. W ostatnich latach często słyszy się o tym, że polscy przedsiębiorcy decydują się na otworzenie firmy w Niemczech.

Własna firma na terenie Niemiec

jak łatwo otworzyć firmę w niemczechKiedy Polska stała się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej to pojawiły się na naszych rodaków wielkie możliwości związane z zarabianiem pieniędzy poza granicami naszego kraju. Od tego momentu bardzo dużo młodych osób wyjechało do pracy firma zlokalizowanych na terenie Niemiec, Austrii czy Holandii. Z biegiem lat sporo młodych osób zdecydowało się na założenie tam firmy jednoosobowej. Zadawali sobie oni wówczas pytanie jak łatwo otworzyć firmę w Niemczech i najczęściej odpowiedzi były zadziwiające. W tym kraju nie ma konieczności załatwiania tak dużej liczby formalności jak w Polsce. Nasi rodacy mają prawo do zakładania własnej działalności gospodarczej na terenie Niemiec od 2011 roku. Co ważne w cale nie musimy posiadać zameldowania na terenie Niemiec aby otworzyć tam jednoosobową działalność gospodarczą, która określana jest jako Gewerbe. W tym wypadku konieczne jest jednak posiadanie siedziby firmy na terenie Niemiec. Od jakiegoś czasu praktykuje się jednak takie rozwiązanie, że firmy mające siedzibę w Polsce decydują się na skorzystanie z opcji wirtualnego biura, które oferowane są przez firmy zlokalizowane w Niemczech. W takim wypadku możemy więc prowadzić własną działalność gospodarczą na terenie całej Unii Europejskiej bez konieczności odprowadzania składek do ZUSu czyli polskiego Urzędu Skarbowego. Takie rozwiązania są dla przedsiębiorców niezwykle komfortowe pod względem finansowym.

Zakładanie jednoosobowej działalności gospodarczej na terenie Niemiec zdecydowały się już tysiące Polaków. Szczególnie dużą popularnością cieszą się takie branże jak branża budowlana, mechaniczna czy też świadcząca usługi opieki nad osobami starszymi. Na dzień dzisiejszy założenie takiej firmy zajmować będzie zaledwie pół dnia i konieczne będzie wypełnienie tylko kilku formularzy. W Niemczech jak funkcjonują już nawet agencje wspierające przyszłych przedsiębiorców.