Wzory na meblach sposobem na szybkie zmiany

Zmiany, zmiany, zmiany… Któż nie lubi czasem odmiany? Kobiety są tymi, które najczęściej inicjują metamorfozy rodzinnych czterech kątów i choć nie zawsze mają fundusze wystarczające do dokonania całkowitego remontu, czasem wystarczy im tylko kilka prostych trików, żeby zrobić olśniewającą przemianę niewielkim kosztem.

Wyczarować zmianę wzorami na meblach

wzory na meblachSzybkim patentem na tanią i efektowną zmianę są wzory na meblach. Wystarczy trochę farby, bliski sercu motyw i odrobina czasu na prace domowe. I już. Drobny wysiłek i wnętrza nabierają nowego sznytu. Ten sposób na uzyskanie efektu odnowy w domowych pieleszach jest naprawdę banalnie prosty i do wykonania w trzech krokach. Krok pierwszy to oczywiście wybór odpowiedniego wzoru. Spośród setek różnych motywów można wybrać właśnie te, które najbardziej odpowiadają naszym preferencjom, które najciekawiej zaprezentują się na naszych meblach lub po prostu te, które ucieszą oko wszystkich domowników. Może się okazać, że odnalezienie tego ideału zajmie dłuższą chwilę, ale warto oddać się poszukiwaniom, żeby w pełni wykorzystać szansę na podkreślenie indywidualnego stylu. Warto też pamiętać, że nie każdy wzór może współgrać z naszym meblem, ważne jest więc przemyślenie efektu, który chcemy uzyskać. Krok drugi to natomiast skompletowanie sprzętu potrzebnego do realizacji naszego celu. Potrzebna będzie gęsta farba, ponieważ zależy nam, żeby się nie rozpływała w niekontrolowany sposób i nie wpływała pod szablon. Oprócz farby potrzebujemy też pędzla, najlepiej takiego gąbkowego, idealnego do stemplowania. Ostatnim akcesorium, niepozornym i bardzo przydatnym, jest taśma malarska. Krok trzeci to już samo malowanie. W pierwszej kolejności należy umyć mebel, żeby oczyścić go z kurzu i ewentualnego brudu, który utrudniłby malowanie lub całkowicie zepsuł wynik naszych starań. Można też powierzchnię odtłuścić, a nawet przetrzeć papierem ściernym, żeby delikatnie ją zmatowić. Po oczyszczeniu można zabierać się za dalsze czynności: taśmą przytwierdzamy wzór do mebla, odlewamy odrobinę farby do pojemnika i delikatnie nakładamy ją za pomocą pędzla na wybraną powierzchnię. Cała sztuka polega na tym, żeby do nakładania farby używać techniki stemplowania, czyli dociskania pędzla do mebla. Dociskanie gąbkowego pędzla jest sposobem na to, żeby farba nie rozmazała się ani nie dostała pod przyłożony wzór, bo wtedy rozetrze się pod nim, utrudniając nam uzyskanie wymarzonego rezultatu. Po zakończeniu malowania trzeba odczekać przynajmniej godzinę, aby oderwać taśmę z wzorem.

Jak widać, samodzielne udekorowanie mebla jest naprawdę proste. Właściwie tylko od naszej kreatywności zależy to, jakich zmian dokonamy na meblach. Używanie wzorów pozwala na wyzwolenie fantazji i wykorzystywanie ich w całości lub częściowo, tak aby doskonale dopasowały się do wybranego mebla. Warto skorzystać z tej możliwości odmieniania charakteru wnętrza.