Wzniesienie altany w ogrodzie

 

Wiele osób, które posiadają w pobliżu swojego domu ogród starają się, aby stał się on miejscem, w którym możemy spędzać letnie oraz wiosenne dni w ciekawy sposób. Poza opalaniem się, czy zabawą z dziećmi możemy tam urządzać także spotkania towarzyskie z rodziną, czy znajomymi. Nie mniej jednak warto jest do tego celu wyznaczyć odpowiedni fragment ogrodu. Pozwoli nam to dokonać jego aranżacji w taki sposób, aby stał się on bardziej kameralną częścią naszego otoczenia. Z tego też powodu wiele osób stara się go osłonić roślinnością oraz postawić tam altankę.

Budowa altany w ogrodzie

altany drewniane poznańJedną z najbardziej popularnych form zabudowy ogrodowej służącej odpoczynkowi jest wspomniana altana. Z tego też powodu w sklepach możemy kupić gotowe konstrukcje, które możemy przy użyciu odpowiednich wkrętów oraz narzędzi złożyć w ładnie wyglądającą całość. Nie mniej jednak poza gotowymi rozwiązaniami jesteśmy w stanie znaleźć też specjalistyczną firmę, która zajmie się wykonaniem tego rodzaju konstrukcji na podstawie projektu, który im dostarczymy lub na bazie projektów, które dana firma zrealizowała. Jeśli chodzi o ładnie wyglądające altany drewniane poznań jest miastem, w którym znajdziemy bardzo dużo firm, z których każda zajmuje się nie tylko projektowaniem tego typu konstrukcji, ale także ich późniejszym wykonaniem. Warto jest zwrócić przede wszystkim uwagę na kilka niezwykle ważnych szczegółów. Pierwszym z nich jest fakt, że altana ogrodowa powinna być wsparta na odpowiednio mocnym szkielecie. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nie przewróci jej mocniejszy podmuch wiatru. Inną kwestią jest jeszcze możliwość wymurowania fundamentów, albo kamiennej podmurówki. Dzięki temu całość będzie o wiele mocniej osadzona w gruncie. Pozwoli to na lepsze jej funkcjonowanie. Z tego też powodu niektórzy wybierają tą właśnie wersję altany. Inną rzeczą, nad którą powinniśmy się zastanowić jest kwestia doboru jej wyglądu, a także zabudowy ścianek. Altana może mieć kształt okrągły, kwadratowy, czy nawet nieregularny.

Ważną rzeczą jest przede wszystkim to, aby była to konstrukcja stabilna. Z tego też powodu do budowy stropu powinno przede wszystkim wykorzystywać się drewno lekkie. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że dach pomimo, że będzie wykonany z drewna, nie będzie obciążał zbytnio konstrukcji. Jednocześnie warto jest zwrócić uwagę na kwestie odprowadzania wody i śniegu. Dach powinien posiadać zatem odpowiedni spad, który pomoże nam w tym. Jeżeli chcemy możemy go pokryć elegancką dachówką.