Wymiana i montaż drzwi szklanych

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest zmierzenie drzwi do wymiany. Chcemy zmierzyć dolną, środkową i górną część istniejącej ościeżnicy, aby znaleźć najwęższy wymiar. Rozpocznij na zewnątrz i zmierz w miejscu, w którym stara ościeżnica zatrzymuje się, a zaczyna materiał zewnętrzny. Ten materiał może być sztukaterią, sidingiem lub cegłą.

Wymiana drzwi szklanych wymaga odpowiednich przygotowań

estetyczne drzwi szklane ze śląskaZmierzmy w poprzek w 3 miejscach: na dole, na środku i na górze. Zapiszmy najmniejszy wymiar. Następnie wejdźmy do środka i zrób to samo. Chcemy zmierzyć, gdzie kończy się rama, a zaczyna się płyta gipsowo-kartonowa, tynk lub płyta gipsowa. Weźmy wszystkie sześć pomiarów, znajdźmy najwęższy i odejmijmy 3/4 cala. To jest szerokość nowych drzwi. Teraz, gdy mierzymy wysokość, możemy to zrobić tylko na zewnątrz. Zmierzmy lewą, środkową i prawa strona od podłoża, gdzie znajduje się dolny tor, aż do szczytu, gdzie kończy się stara rama i zaczyna się materiał zewnętrzny. Weźmy najwęższy wymiar i odejmijmy 1/2 „. To jest wysokość, jaką będą miały nasze nowe estetyczne drzwi szklane ze śląska. Następnie określmy, po której stronie przesuwany panel ma być. Stały panel jest oznaczony literą „O”, a suwak to „X”. W większości regionów kraju można to wywołać, patrząc na drzwi z zewnątrz i czytając od lewej do prawej. Tak więc, gdybyśmy patrzyli na swoje drzwi na zewnątrz i chcielibyśmy, aby przesuwany panel przylegał do prawej ściany, poprosilibyśmy o „OX”. Następnie musimy zdecydować, czy potrzebujemy ramy do modernizacji, czy ramy zastępczej. Jeśli stara rama jest wyrównana z materiałem zewnętrznym, na przykład w przypadku sztukaterii, chcemy uzyskać ramę do modernizacji, która jest dostarczana z zewnętrzną płetwą. To wyeliminuje potrzebę przycinania zewnętrznej strony. Jeśli mamy cegłę lub bocznicę otaczającą otwór, musimy zdobyć nową ramę i samodzielnie przyciąć zewnętrzną stronę. Możemy użyć drewna, winylu lub innych materiałów kompozytowych dostępnych w większości głównych sieci sklepów z narzędziami. Musimy także zmierzyć głębokość starej ramy. Większość winylowych drzwi zamiennych ma głębokość ramy 4 3/4 . Większość otworów drzwiowych, gdy są obramowane, ma głębokość 5 1/2 do najbardziej wewnętrznej powierzchni ściany, niezależnie od tego, czy jest to płyta gipsowo-kartonowa, tynk czy cokolwiek innego.

Dlatego podczas montażu nowych drzwi konieczne będzie dodanie jakiegoś elementu wykończeniowego, aby zbudować wnętrze ościeżnicy, tak aby była równo z powierzchnią ściany. Chcemy mieć pewność i zamówić wszystkie materiały potrzebne do wykonania pracy w tym samym czasie, gdy zamawiamy drzwi zamienne.