Wykorzystanie drukarek do etykiet Zebra w logistyce

Firmy logistyczne i kurierzy powinny być mechanizmem poukładanym jak w szwajcarskim zegarku. Sprawnym, szybkim, dokładnym i nie popełniającym pomyłek. Rywalizacja firm kurierskich na tym polu jest olbrzymia, dlatego sprawne zarządzanie całą siecią jest bardzo ważne dla utrzymania najwyższych standardów, które przyczynią się do pozyskiwania nowych klientów. Bardzo ważne są sposoby segregacji przesyłek na magazynach kurierskich, gdyż dzięki temu klienci mają pewność, że ich przesyłka dotrze w odpowiednie miejsce.

Korzystanie z drukarek Zebra do wydruku etykiet

drukarki zebraAby móc poprawnie zarządzać losem paczki nadanej przez nadawcę i aby mogła się sprawnie przemieszczać pomiędzy milionami innych paczek i dotrzeć w końcu do adresata musi być ona poprawnie identyfikowana. Najczęściej w firmach kurierskich wykorzystuje się technologie etykiet naklejanych na paczki wraz z nadanym numerem i informacjami adresowymi. Z tak przygotowaną paczką mamy pewność, że nie zagubi się ona w żadnej z sekcji magazynu i zawsze zostanie poprawnie zidentyfikowana. Najczęściej na etykiecie drukuje się również kod kreskowy zawierający te informacje i dzięki temu za pomocą skanerów nie trzeba przepisywać ich ręcznie, co może przynieść dodatkowe błędy. Dobrym systemem wydruku etykiet oferują drukarki Zebra, które zostały stworzone jako specjalistyczne urządzenia do zadań przemysłowych. Występują różne rodzaje drukarek, są zarówno drukarki stacjonarne które są wykorzystane do nadruku etykiet dla towaru przyjmowanego w magazynie, jak i również drukarki przenośne, dzięki którym kurierzy mogą generować i nakładać etykiety bezpośrednio odbierając przesyłkę od klienta. Szczególnie ten drugi rodzaj drukarek jest bardzo efektywny, gdyż pozwala prowadzić ewidencje przesyłek od samego odebrania. Drukarki mogą działać we wspólnym systemie informatycznym, dzięki czemu da się je ustawić w taki sposób, że mogą przekazać do systemu informacje o przesyłce w momencie jej wygenerowania. W ten sposób nie trzeba dodatkowo wprowadzać danych do stacjonarnego systemu, a wszystko tworzy się samo. Drukarki wysyłają dane w sposób bezprzewodowy za pośrednictwem sieci GSM i pakietowej transmisji danych.

Dzięki nowoczesnym technologiom takim jak przedstawione drukarki do etykiet firmy kurierskie prężnie rozwijają swoją siatkę sprzedażową i uzyskują przewagę na rynku. Ewidencja przesyłek jest bardzo ważna, gdyż dzięki prawidłowemu jej prowadzeniu wzrasta zaufanie i prestiż firmy, który odróżnia dane przedsiębiorstwo od konkurencji.