Wybór spiralnych zamków błyskawicznych w sklepach internetowych

Dawniej fermuar, dzisiaj ekler, suwak czy po prostu zamek to jedno z najpopularniejszych rodzajów zapięć stosowanych w przemyśle odzieżowym i obuwniczym, torbach, plecakach, zabawkach, pościeli, pokrowcach i praktycznie wszystkim cokolwiek wymagałoby zapięcia. Odpowiednio dopasowane mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny.

Zamek błyskawiczny spiralny najlepiej ze sklepu internetowego

spiralne zamki błyskawiczne - sklep internetowy

Zamki błyskawiczne to bardzo wygodne zapięcia występujące praktycznie w każdej pożądanej długości i kolorze. Możemy je wykorzystać do każdego rodzaju materiału wybierając odpowiadający nam rodzaj zamka. Zamki rozdzielcze, czyli takie które możemy całkowicie rozpiąć stosowane są przede wszystkim w płaszczach, kurtkach czy bluzach. Mogą one być jedno- lub dwu-suwakowe, metalowe lub plastikowe. Zamki nierozdzielcze czyli takie, których nie można do końca rozpiąć, częściej używane są jako zapięcia spodni, spódnic czy sukienek. Sprawdzają się również jako zapięcia różnych kieszeni czy pokrowców. Ten rodzaj zamka również może posiadać dwa suwaki poruszające się w przeciwnych kierunkach. Jeżeli potrzebne nam jest niewidoczne zapięcie, idealnym rozwiązaniem będzie zamek spiralny, którego łańcuch wykonany jest ze spiralnie skręconego nylonu, przymocowanego do taśmy nicią poliestrową. Zamki spiralne kryte są całkowicie schowane pod taśmą co pozwala na takie wszycie jej w tkaninę, że zamek pozostaje całkowicie niewidoczny. Taki rodzaj zamka często wykorzystywane jest jako dyskretne zapięcie sukienek czy spódnic. Ze względu na delikatność wykonania i elastyczność doskonale układają się do tkaniny co przekłada się na komfort użytkowania odzieży. Dodatkowo są bardzo wytrzymałe i odporne na wilgoć. Zamki plastikowe są często stosowane jako zapięcia plecaków czy toreb. Można je wykonać w całości w danym kolorze lub w wersji wielokolorowej. Pozwala to na idealne dopasowanie zamknięcia do kolorystyki danego produktu i uczynić je zarazem estetyczną dekoracją. Zamki błyskawiczne dostaniemy w każdej pasmanterii jednak niezależnie od tego czy będą to metalowe, plastikowe czy spiralne zamki błyskawiczne – sklep internetowy będzie miejscem gdzie znajdziemy najbogatszą ofertę tego asortymentu.

Przed zakupem zamka błyskawicznego dobrze jest upewnić się który rodzaj będzie najlepszy dla naszych potrzeb. Ubranie wierzchnie jak na przykład kurtki powinny mieć zamki odporne na warunki atmosferyczne. Delikatne tkaniny wymagają bardzo delikatnych zamków, inaczej będą się źle układały. Torby i plecaki muszą mieć solidne wytrzymałe zapięcia, które nie rozpadną się pod wpływam napięcia czy ciężaru.