Wspomnienia najlepszego kominka

 

Moi rodzice należą do osób którzy nie mogą mieszkać długo w jednym miejscu. Po prostu się im nudzi dane otoczenie i muszą je zmienić. Przez taki styl życia mieszkałam w dużej ilości mieszkań. Jedne były lepsze drugie trochę gorszę, ale zawsze podobało mi się to, że w miarę możliwości moi rodzice starali się posiadać kominek mniejszy bądź większy. Ale zawsze był.

Najlepszy kominek domowy Hoxter

najlepsze kominki hoxterPamiętam jakby to było dzisiaj naszą pierwszą większą przeprowadzkę. Wtedy mieliśmy małe mieszkanie i nie miałam swojego pokoju, przeprowadzaliśmy się do pięknego dużego mieszkania w starej kamienicy, mój pokój wtedy był wielkości poprzedniego mieszkania. Po zrobieniu gruntownego remontu w pokoju dziennym który służył moim rodzicom również za sypialnie powstał piękny kominek, który służył do ogrzewania całego mieszkania. To był najładniejszy kominek jaki widziałam i jako dziecko chwaliłam się wszystkim jaki to ja mam kominek w domu. Bardzo lubiłam siedzieć wieczorami i patrzeć, jak strzela w nim ogień. Kominek był duży i czarny, wyglądał jakby był bardzo stary a w rzeczywistości był po prostu tak zbudowany. Mojej mamie też się bardzo podobał i obie siadałyśmy wieczorami obok niego i czytałyśmy książkę na dobranoc. Z biegiem lat dowiedziałam się z jakiej firmy był ten kominek jak moi rodzice szukali na nowe lokum kogoś kto im zrobi taki sam. Niestety już nigdy nie mieli tak pięknego i olśniewającego jak najlepsze kominki Hoxter w domu. Już do końca życia będę go pamiętać z tych dobrych wspomnień i jednego przykrego. Pamiętam jak na samym początku jak zobaczyłam pierwszy raz w życiu kominek i nie wiedziałam co to jest to go dotknęłam. Nie zrobiłam nim sobie krzywdy, bo nie był bardzo rozgrzany, ale wspomnienie zostało. Ale miło się wspomina takie błahostki z dzieciństwa. Czasem przypominam to mojej mamie to się cieszy, że naprawdę pamiętam takie sytuacje. Czasem mówi, że marzy jej się mieć z powrotem  taki kominek jak mieli z tatą jak byłam mała.

Bardzo fajnie czasem powspominać sobie sytuacje z dzieciństwa. Później było jeszcze kilka nawet ładnych kominków w domach moich rodziców, lecz żaden z nich nie pozostał w mojej pamięci jak ten pierwszy konkretny kominek. Czasami mam ochotę zrobić taki sam teraz u mnie w domu, ale niestety nie mogę znaleźć osoby, która jest w stanie wykonać taki projekt. Niestety jak na razie nie mam chętnych osób na tak poważny projekt, ponieważ posiadam tylko stare zdjęcia i nie widać wszystkich szczegółów. Mam nadzieję, że znajdę kiedyś taką osobę.