Wskazania do wykonania mezoterapii igłowej

Jednym z popularniejszych zabiegów, które są chętnie wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej, jest mezoterapia igłowa. Jest on wyjątkowo skuteczny, niweluje oznaki starzenia, a jednocześnie sprawia, że skóra staje się świeża oraz gładka. Swoje wyjątkowe rezultaty zawdzięcza dostarczeniu skórze substancji aktywnych, które indywidualnie dobrane są do stanu skóry każdego pacjenta. Metoda ta jest od dawna wykorzystywana w kosmetologii, panie mogą skorzystać zarówno z mezoterapii igłowej, jak i bezigłowej. Klasyczna mezoterapia igłowa charakteryzuje się dużą skutecznością, przynosi pożądane efekty.

Gładka skóra dzięki mezoterapii igłowej

profesjonalna mezoterapia igłowa w katowicachMikronakłucia pobudzają skórę do produkcji kolagenu i elastyny, a odpowiedni preparat dostarczany jest do skóry właściwej oraz tkanki podskórnej. W dobry gabinetach oferowana jest profesjonalna mezoterapia igłowa W Katowicach klienci mogą  zdecydować się na ten zabieg i przekonać się na własnej skórze z jego pozytywnych właściwości. Najczęściej polega ona na klasycznych punktowych iniekcjach. Często wykorzystuje się urządzenie, jakim jest dermapen, które wykonuje automatycznie nakłucia. Sprawia to, że możliwa jest aplikacja substancji aktywnych w głąb skóry. Aby metoda ta była skuteczna warto wykonywać serię zabiegów. Ważne, by odbywały się one cyklicznie. Efekty mezoterapii to przede wszystkim odmłodzona, odświeżona skóra, która jest zregenerowana i odpowiednio nawilżona. Skutecznie likwiduje zmarszczki, a także inne niedoskonałości. Warto zdecydować się na mezoterapię igłową wówczas, gdy na naszej skórze widoczne są oznaki starzenia, zmarszczki w okolicach oczu, szyi i dekoltu. Pobudza metabolizm komórek skóry, zwiększa syntezę kolagenu i elastyny, a jednocześnie poprawia elastyczność i jędrność skóry. Jest doskonałą profilaktyką przeciwstarzeniową, która skutecznie opóźnia pojawienie się zmarszczek. Powinny się na niego zdecydować panie, których cera jest zmęczona, szara odwodniona, gdyż skutecznie nawilża i rewitalizuje skórę.

Dzięki odbudowie włókien kolagenowych skutecznie spłyca blizny potrądzikowe oraz pourazowe. Jest wykorzystywany także do likwidacji cellulitu, gdyż poprawia mikrokrążenie. Często korzystają z niego także panie, które zmagają się z rozstępami, skutecznie je likwiduje i poprawia wygląd skóry. Zabieg ten cieszy się dużą popularnością, jednak należy pamiętać, iż istnieją przeciwwskazania, do jego wykonania, jakimi są między innymi choroby metaboliczne, nowotworowe, a także ciąża i okres karmienia piersią.