Właściwości ekstraktów rokitnikowych

Rokitnik wydaje się rośliną dosyć niepozorną, która wydaje wiele małych żółtych owoców każdego roku w okresie letnim. Okazuje się, iż nasiona oraz owoce rokitnika są skarbnicą wielu potrzebnych naszej skórze i organizmowi elementów mineralnych i witamin. Warto zainteresować się produktami naturalnymi z tego właśnie owocu, aby samemu przekonać się dlaczego od pokoleń korzystamy z rokitnika i w dalszym ciągu nie rezygnujemy z niego w przemyśle kosmetycznym, ale również i leczniczym. 

Stosowanie produktów z rokitnika

ekstrakt z rokitnikaRokitnik zwyczajny to krzew z rodziny oliwnikowatych wydający wartościowe owoce w postaci pomarańczowych pestkowców. Owoce rokitnika mają liczne zastosowania lecznicze, kulinarne i kosmetyczne. Na rynku przede wszystkim możemy spotkać ekstrakt z rokitnika albo olej rokitnikowy. Obydwie te rzeczy mają w sobie bogactwo różnych elementów, które w pozytywny sposób wpływają na nasz organizm. Olej tłoczony jest na zimno, aby zachować ja najwięcej właściwości rośliny. Rokitnik zawiera w sobie bogactwo kwasów omega 6 i 9, witamin z grupy E, C oraz karotenoidów. Oczywiście znajdą się też kwasy omega 3 i 7, ale również witaminy z grupy B i witamina K. Dodatkowo zawiera w sobie flawonoidy, garbniki i aminokwasy. A poza tym żelazo, potas, wapń i fosfor. Dla naszego organizmu produkty z rokitnika będą mieć korzystny wpływ na układ pokarmowy, obniży on cholesterol, a także unormuje ciśnienie. Spożywany doustnie wpłynie też na naszą skórę, włosy i paznokcie. Warto zauważyć, iż jest jednym z częściej wykorzystywanych produktów do produkcji kosmetyków na problemy trądzikowe. Zwalnia on procesy starzenia skóry, rozjaśnia blizny i przebarwienia. Jest również naturalnym filtrem UV. Warto stosować produkty rokitnikowe doustnie, ale i zewnętrznie, aby nasze ciało mogło czerpać z niego jak najwięcej pozytywnych właściwości. Pamiętajmy jednak, że jedynie regularne użytkowanie kosmetyków i naturalnego oleju bądź ekstraktu z rokitnika może dać nam naprawdę satysfakcjonujące efekty. 

Niektóre produkty pochodzenia naturalnego takie jak rokitnik mogą służyć nam w wielu dziedzinach naszego życia. Produkty wytwarzane z dodatkiem rokitnika albo czysty olej bądź ekstrakt z rokitnika są idealne dla naszego ciała od środka, ale również i z zewnątrz. Korzystając z niego zauważymy poprawę stanu naszego zdrowia przy układzie pokarmowym, ale i ciśnieniu, a zewnętrznie zwrócimy uwagę na polepszenie stanu naszej skóry ciała i twarzy. Każdy z nas znajdzie wiele pozytywnych cech rokitnika.