Wkład do apteczki

Mogłoby się wydawać, że zakup apteczki pierwszej pomocy do firmy, lub do samochodu, jest banalnie prosty, ale nic bardziej mylnego. Na rynku znajdziemy przynajmniej kilkanaście rodzajów apteczek oraz samych wkładów. Różnią się między sobą zawartością, wielkością i firmą, która je produkuje. Ważne żeby wszystkie produkty były sterylne, czyli zapakowane w oddzielne opakowania, które zabezpieczają je przed dostępem bakterii.

Rodzaje wkładów do apteczek?

apteczki din 13164 - wkładyW zakładzie pracy znajduje się od kilku do nawet kilkuset pracowników, z których każdy może ulec wypadkowi w trakcie wykonywania obowiązków. Wszędzie tam, gdzie przebywa dużo ludzi jest zwiększone ryzyko nieprzewidzianego wydarzenia, które może mieć poważne skutki dla zdrowia ludzi. W biurach, halach produkcyjnych, magazynach, czy sklepach, znajdują się apteczki pierwszej pomocy, które mogą uratować życie, lub zdrowie, dlatego są tak ważne. Popularne apteczki din 13164 – wkłady do nich można kupić w każdym sklepie  medycznym, lub najtaniej w internecie. W naszym kraju nie ma obowiązku posiadania konkretnego wyposażenia, dlatego każdy sam decyduje o tym co się znajdzie w apteczce. W krajach Unii Europejskiej obowiązują normy din, które jasno określają co powinno się znaleźć w apteczce. Nie kosztują one parę złotych, ale mają odpowiednie wyposażenie, które będzie przydatne kiedy ulegniemy wypadkowi samochodowemu, poparzymy się gorącą cieszą, czy złamiemy nogę. Można je kupić za około pięćdziesiąt złotych i będą się nadawały do samochodu, czy zakładu pracy. Ze względu na miejsce przeznaczenia, wkłady din mogą się nieco różnić między sobą. Do najważniejszych elementów należą plastry w kawałkach, lub na rolce, które można samodzielnie przycinać na odpowiedni rozmiar. We wkładzie nie może zabraknąć też opatrunków, które są sterylnie zapakowane w jednorazowe opakowania. W apteczce musi się też znaleźć chusta trójkątna do usztywniania złamanej kończyny, oraz koc ratunkowy, do zapobiegania wychłodzeniu organizmu poszkodowanej osoby.

Wiele osób obawia się wykonać sztucznego oddychania, gdyż nie chcą mieć kontaktu ze śliną osoby poszkodowanej. Wkład do apteczki din 13164 zawiera kilka sztuk jednorazowych ustników, dzięki którym bez problemu można wykonać sztuczne oddychanie. W razie potrzeby, wkład zawiera instrukcję obsługi, która pomoże we właściwym wykorzystaniu poszczególnych elementów. Dobrej jakości apteczka z kompletnym wkładem, może kosztować od pięćdziesięciu do nawet kilkuset złotych. Te najdroższe modele są stosowane przez ratowników medycznych.