Wiosenne spacery z cienkim śpiworkiem do wózka

Wiosenne spacery to sama przyjemność zarówno dla mamy jak i dziecka. Słońce wyglądające coraz śmielej zza chmur sprawia, że coraz dłużej zostajemy na dworze. Ze względu na coraz cieplejsze dni trzeba także wymienić szafę bobasa. Grube czapy i szaliki chowamy do szafy, a na główkę maleństwa naciągamy lżejsze kominy i czapeczki. Warto jednak nadal wozić malucha w śpiworku, który sprawi, że pod pupą i na nóżkach będzie miał miły, wiosenny śpiworek, który ochroni go przed chłodnymi podmuchami.

Najlepszy śpiworek na wiosnę

śpiworki do wózka na wiosnęO tym, że zimowe śpiworki są niezastąpione podczas spacerów nie trzeba przekonywać nikogo, kto już zaczął ich używać. Natomiast śpiworki do wózka na wiosnę to idealne zastępstwo dla zsuwających się kocyków, które i tak nie chronią przed deszczem. Kolory śpiworków są równie piękne, co kocyków dziecięcych, które bardzo często są identyczne. A więc z łatwością można je dopasować do posiadanej już poduszeczki, a nawet torby do wózka. Co więcej, zazwyczaj są też wykonane z wodoodpornej tkaniny, która sprawia, że kropelki deszczu spływają po wierzchniej warstwie śpiworka. Ocieplenie w części na nóżki nie pozwala natomiast dotrzeć do maluszka zimnym podmuchom wiatru. We wnętrzu natomiast znajduje się przyjemna w dotyku dzianina. System ekspresów stosowany w śpiworkach pozwala także na odpięcie części zakładanej na nóżki, co znacznie ułatwia umieszczenie malucha w środku. Natomiast latem pozwala wykorzystać wkładkę pod plecy dziecka jako ochraniacz przed zabrudzeniem dla wózka. Dzięki zamkom błyskawicznym można także w łatwy sposób zapobiec zabrudzeniu wnętrza śpiworka od brudnych bucików. Wystarczy odpiąć dolną część i wysunąć nóżki na podnóżek. Każdy śpiworek posiada także otwory na pasy, które pozwalają na zamocowanie śpiworka w spacerówce oraz foteliku samochodowym. Jest to szczególnie przydatne w przypadku dzieci urodzonych wczesną jesienią, gdy na wiosnę przesiadają się z gondoli do spacerówki wymagającej takiego zabezpieczenia.

Podczas wiosennych spacerów rodzice muszą zwracać szczególną uwagę na zapewnienie dziecku odpowiedniej temperatury w wózku. Zbyt gruby śpiworek do wózka może spowodować, że dziecko zapoci się, a po wyjęciu z wózka przeziębi. Gorąco podczas spaceru może też spowodować, że maluch będzie marudził i wyjście będzie nieudane. Dlatego ważne jest, aby w razie potrzeby zareagować i rozpiąć śpiworek albo wymienić go na kocyk. Warto też ubierać dziecko „na cebulkę”, czyli warstwami. Dzięki temu zawsze można zdjąć sweterek spod kurteczki.