Wartościowe oleje CBG

W dobrych sklepach z konopną farmacją można znaleźć wiele produktów, zawierających dobroczynnie i wszechstronnie działające, kannabinoidy. Wśród nich warto wyróżnić oleje konopne, w których możemy zidentyfikować te najważniejsze, czyli zarówno kannabigerol (CBG), jak i kannabidiol (CBD).

Jak działają oleje konopne?

olejki cbgOleje, które zawierają tylko kannabidiol to około dziewięćdziesiąt procent rynku, natomiast te, w których znajdziemy pełne spektrum kannabinoidów, w tym kannabigerol, to niestety, tylko dziesięć procent. Ta dysproporcja jest jednak zrozumiała jeśli weźmiemy pod uwagę fakt iż tę substancję czynną pozyskać je dużo trudniej niż CBD, gdyż występuje ona tylko w określonym cyklu wzrastania rośliny. Trzeba również wiedzieć, że kannabigerol uznaje się za podstawową, pierwotną substancję konopi, w której swój początek biorą inne kannabinoidy. Nie ma się więc też czemu dziwić iż oleje konopne, zawierające CBG, są nieco droższe od tych, które zawierają wyłącznie kannabidiol. Olejki CBG są, oczywiście, wyrobami w pełni legalnymi, albowiem nie zawierają psychoaktywnego THC, jaki w konopiach odpowiada za efekt odurzenia oraz psychiczne uzależnienie. Czyni je to wyrobami w pełni bezpiecznymi, jakie mogą być podawane dzieciom, jak również seniorom. Gdy chodzi o ceny olejków CBG, to wszystko zależne jest od tego, ile procent tej substancji aktywnej zawierają, a im jest jej więcej, tym wyższa cena oleju. Zatem znajdziemy produkty za sto-sto pięćdziesiąt złotych, jak i te, które kosztują ponad tysiąc. Pamiętać również należy, że oleje, zawierające pełne spektrum kannabinoidów są bardzo wydajne, albowiem ich przyjmowanie ogranicza się do przyjęcia, zaledwie, trzech-czterech kropli wyrobu na dobę. Oczywiście przy regularnym stosowaniu, natomiast przy przyjmowaniu doraźnym, na przykład, w razie silnych bólów migrenowych, może wystarczyć jeszcze mniejsza doza. Wiele osób nie rozróżnia wyrobów konopnych, na te zawierające tylko CBD i te, które mają w swoim składzie także inne kannabinoidy, a to duże niedopatrzenie, ponieważ charakteryzują się one nieco innymi właściwościami i są wykorzystywane przy innych terapiach.

Najbardziej popularnymi olejami konopnymi są te z CBD, spodziewać się jednak należy, że wraz ze wzrostem świadomości konsumenckiej, wyroby zawierające pełne spektrum kannabinoidów, w tym CBG, znajdą równie duże, lub jeszcze większe, grono odbiorców. Warto też wiedzieć, że największy ich wybór, jak też najniższe ich ceny, możemy znaleźć w internetowych sklepach konopnych.