Wakacje z kajakami

Coraz częściej mamy ochotę, aby podróżować po Polsce i odkrywać dotąd nieznane zakątki. Niekoniecznie musimy się zatrzymywać w jednym kurorcie i codziennie chodzić na plażę. Możliwości zwiedzania, jak i również spędzania wolnego czasu jest zdecydowanie więcej. Mowa jest tutaj między innymi o aktywnym wypoczynku, na przykład wybraniu się na kajaki. W Polsce mamy naprawdę do tego świetne warunki, ponieważ dysponujemy wieloma różnymi rzekami, które przepływają przez przepiękne okolice.

Jak zaplanować wyprawę kajakową?

spływy kajakowe kaszubyTak naprawdę, jeżeli nigdy wcześniej nie pływaliśmy kajakami, to nie musimy się o nic martwić od strony organizacyjnej. Jedyne co musimy zrobić, to po prostu wybranie regionu, który chcemy zwiedzać z perspektywy rzeki. Wtedy będzie nam łatwiej poszukać organizatora, który się zajmie za nas dosłownie wszystkimi sprawami. Takie firmy wypożyczające kajaki, a także organizujące całe wyprawy łącznie z noclegami, znajdziemy po hasłach takich jak spływy kajakowe kaszuby. Okazuje się, że w tym regionie mamy do czynienia nie tylko z licznymi rzekami, ale również jeziorami, przez które będziemy mogli przepływać. Dzięki temu cała podróż będzie jeszcze bardziej atrakcyjna. Warto jeszcze odpowiedzieć sobie na pytanie, jakich atrakcji oczekujemy, a także ile dni chcemy spędzić na takiej wyprawie. Czasami dobrze jest się wybrać na początek tylko na jednodniowy spływ, dzięki czemu ocenimy, czy w ogóle taki sposób spędzania czasu nam odpowiada. Jeżeli jednak mamy już jakieś doświadczenie, a także lubimy spać pod namiotem, to spokojnie możemy zaplanować kilkudniową wyprawę. Na pewno będziemy zadowoleni, jeżeli uda nam się samodzielnie przepłynąć większy odcinek rzeki. Na pewno na Kaszubach jest tak wiele możliwości, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednią trasę. Wiadomo jest, że dla początkujących kajakarzy warto dopasowywać łatwiejsze spływy. Natomiast osoby, które mają zdecydowanie więcej doświadczenia poradzą sobie z powodzeniem na trudniejszych trasach rzecznych.

Wybierając się na taką wyprawę, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się do niej. Szczególnie, jeżeli nie mamy w tym temacie większego doświadczenia. Okazuje się jednak, że dopóki nie spróbujemy, to tak naprawdę nie będziemy wiedzieli, czy w przyszłości również takie wyprawy będą dla nas atrakcyjne. Może się okazać, że będzie to tylko jednorazowa przygoda. Ale raczej w większości przypadków będziemy mogli spokojnie mówić o załapaniu bakcyla i chęci pływania także po innych atrakcyjnych rzekach.