Tłoczenie płyt DVD za pomocą profesjonalnych tłoczni

Płyty kompaktowe są najbardziej rozpowszechnioną formą przechowywania danych. Trzyma się na nich muzykę i programy komputerowe, a także instrukcje obsługi i inne dane cyfrowe. Każdy posiadacz komputera ma możliwość samemu nagrywać dane na płyty DVD przy użyciu wbudowanej w komputer nagrywarki laserowej. Niestety tego typu zapis stał się dość problematyczny, ze względu na dużą awaryjność laserów w nagrywarkach, a także kiepskiej jakości kopie, które po pewnym czasie mogą okazać się nieczytelne.

Profesjonalne tłocznie do płyt DVD

profesjonalna tłocznia płyt dvdWypalanie płyty polega na wypaleniu bardzo mocnym laserem nacięć na powierzchni nośnej płyty w formie nierówności. W nagrywarkach laserowych stosuje się specjalną powłokę, która reaguje mocno na laser komputera, który sprawia, że na jej powierzchni zostają trwałe ślady. Niestety z tą trwałością nie jest do końca tak jak być powinno i często z powodu kiepskiej jakości sprzętu i lasera płyty mogą nie dać się odczytać po jakimś czasie od nagrania. Z tego powodu nagrywarek opartych na laserach nie mogą wykorzystywać profesjonalne firmy zajmujące się dystrybucją lub produkcją materiałów na płytach DVD, czy to w formie muzyki, czy programów komputerowych. Muszą oni produkować swoje płyty w oparciu o urządzenie jakim jest profesjonalna tłocznia płyt DVD, która zamiast wypalania tłoczy w sposób mechaniczny dane na płycie, a następnie zalewa powierzchnie lakierem ochronnym. Tłocznia wykorzystuje specjalne materiały na płyty dające się łatwo tłoczyć, co widać porównując srebrną powierzchnie płyt tłoczonych z ich wypalanymi odpowiednikami. Dobrze wytłoczone rowki dają się łatwiej odczytać niż płyty wypalane, szczególnie te gorszej jakość. Z takich maszyn korzystają nie tylko firmy fonograficzne, ale również te zajmujące się dystrybucją oprogramowania. Niektóre urządzenia są bardzo rozbudowane i dają dużą wydajność do nawet tysięcy płyt na godzinę. Istnieją jednak także mniejsze urządzenia dla małych przedsiębiorstw które wydają najwyżej kilka tysięcy płyt rocznie, takie urządzenia są tańsze i dają wystarczającą wydajność dla tego typu zastosowań.

Dobrym zwyczajem jest to, aby płyty cd wydawane przez szanujące się firmy były nie wypalane, ale tłoczone, to wszystko z powodu trwałości takich płyt i szacunku dla klienta. Firm, których nie stać na zakup drogich urządzeń do wypalania odsyłam do licznych ofert przedsiębiorstw, które specjalizują się w świadczeniu usług w tym zakresie. Dzięki temu firmy które mają do wydania niewielką ilość płyt nie muszą sobie robić dodatkowych kosztów, które i tak im się nie zwrócą.