Technika Bowena, rozwija się w polskich miastach

Technika Bowena, która nazywana jest terapią Bowena istnieje już kilkadziesiąt lat. Swój początek miała w Australii w 50. latach. Australijczycy pokochali metodę Bowena i stosują ją jako popularna metoda lecznicza, która nawet jest refundowana. Jednak w wielu miejscach, jak na przykład w Polsce jest metodą uzupełniającą w leczeniu różnych problemów zdrowotnych.

Popularyzacja terapii Bowena w większych miastach

terapia bowena - WarszawaMetoda leczenia dolegliwości zdrowotnych jaką jest technika Bowena dotarła do Polski stosunkowo niedawno. Stąd brak wiedzy i znajomości tej techniki wśród społeczeństwa. Terapia Bowena nie jest terapią, która może być kojarzona z masażem, ponieważ na nim nie polega. Terapia ta, polega na samoleczeniu. Dzięki rozluźnieniu powięzi przez terapeutę osoba mająca jakąś dolegliwość i problem zdrowotny może się go pozbyć. Istotny jest fakt, że technika bowena może być także stosowana wśród osób, które chcą poprawić swoją kondycję i zdrowie oraz pracę układów w swoim ciele. Terapia Browna polega na odpowiedniej technice rozluźniania powięzi i zawiera trzy etapy, jakimi są: rozciąganie skóry- rozluźnianie mięśni, ucisk- pobudzeni i rollowanie tkanek miękkich. Po zrobieniu odpowiedniej ilości serii powtórzeń odpowiednich ruchów typowych dla techniki Browna następują przerwy. Terapia bowena może być stosowana u noworodków, jak i u osób w podeszłym wieku. Wachlarz możliwości i zastosowanie tej techniki jest niezwykle istotny. Może być stosowana u wcześniaków, aby zaistniała odpowiedni i harmonijny rozwój dziecka, w leczeniu niepłodności, u kobiet w ciąży i karmiących, którym pomaga wyleczyć nieprawidłowości na przykład w ułożeniu płodu w ciele matki, stosowana u osób, które borykają się z alergią i problemy układu oddechowego, wśród osób z nadpobudliwością, mających problemy z depresją, ze skupieniem się i odpowiednią koncentracją, u osób posiadających dysleksję czy dysgrafię oraz u osób, które pragną polepszyć swoją odporność, aby uniknąć infekcji, przeziębień i innych chorób, u osób borykających się z migrenowym bólem głowy czy innymi napięciami układu nerwowego. Mając na myśli technikę, jaką jest terapia bowena – Warszawa należy do miast, gdzie spokojnie znajdziemy terapeutów, którzy oferują tą konwencjonalną technikę.

Popularyzacja techniki Bowena jest niezmiernie cieszącym zjawiskiem, ze względu na jej bezpieczeństwo, zastosowanie i efekty. Dzięki tej bezpiecznej i delikatnej metodzie może pomóc wielu osobom, z różnymi schorzeniami, a także w świetny sposób utrzymać i poprawić kondycję ciała i zdrowia fizycznego, a co za tym idzie- zdrowia psychicznego.