Taśma maskująca do malowania

Malarskie taśmy maskujące, jakie używane są podczas remontów i wykończeń pomieszczeń nie są używane wyłącznie przez firmy budowlane i osoby które remontują mieszkania. Są one również bardzo często wykorzystywane przez profesjonalnych modelarzy, szukających najlepszego sposobu na osłonięcie części modelu bez ryzyka zniszczenia już położonej części farby. Często służą jako prosta i efektywna metoda tworzenia kamuflaży na dużych modelach, lub też do pracy na niewielkich częściach.

Najlepsza profesjonalna taśma malarska

taśma maskująca w korzystnej cenieProfesjonalne taśmy maskujące, w przeciwieństwie do tanich taśm papierowych, które są bardzo często używane przez początkujących modelarzy i ekipy remontowe stawiające na budżetowe wyposażenie, są wykonane z gumopodobnego tworzywa sztucznego. Owe tworzywo jest całkowicie wodoodporne, i nie wchodzi w reakcję z większością baz farb olejnych czy ściennych. Oznacza to iż taśmy te mogą być używane do pracy z dowolnym rodzajem farby, zarówno akrylowej, emalii, jak i farb olejnych, a w odróżnieniu od papierowych taśm maskujących, nie przepuszczają one mocno rozwodnionej farby. Tworzywo taśm jest bardzo wytrzymałe i niepodatne na rozerwanie, nawet z użyciem siły, więc owa taśma doskonale nadaje się do maskowania nierównych powierzchni, zarówno na ścianach jak i na modelach, i może być z łatwością rozciągnięta i dopasowana do kształtu który ma osłaniać. Jedną z największych zalet profesjonalnych taśm malarskich jest spoiwo, które jest na tyle mocne iż dobrze zapobiega odklejaniu się taśmy od powierzchni, aczkolwiek w odróżnieniu od normalnego kleju, jaki używany jest w taśmach do maskowania, może być rozpuszczone za pomocą normalnych środków do czyszczenia farb. Ułatwia to usuwanie taśmy z miejsca po zakończeniu prac, oraz czyszczenie powierzchni z ewentualnych pozostałości po kleju. Podczas usuwania taśmy nie ma więc ryzyka zdarcia farby z osłanianej powierzchni, co ogromnie ułatwia i przyśpiesza wykonywanie wszystkich prac. W każdym profesjonalnym markecie budowlanym znajdzie się w ofercie taka taśma maskująca w korzystnej cenie. Taśmy mogą mieć bardzo odmienną szerokość, w zależności od ich przeznaczenia.

Szerokie taśmy zwykle przeznaczone są do bardzo ekstensywnych prac remontowych, a wąskie taśmy, często nie mające więcej niż dwa centymetry szerokości, preferowane są do prac precyzyjnych. Użycie takiej taśmy w miejscu standardowej papierowej maski malarskiej pozwala na znacznie szybsze, aczkolwiek o wiele precyzyjniejsze, wykonywanie dowolnego zadania.