Tanie kursy dla pilotów samolotów lekkich

 

Loty turystyczne cieszą się niesłabnącą popularnością. W końcu każdego dnia kilka milionów ludzi na całym świecie przemieszcza się na dosyć duże odległości. Samolot pasażerski może obsługiwać jedynie licencjonowany i doświadczony pilot, który odbył co najmniej kilkadziesiąt godzin zajęć praktycznych. Zdobycie licencji pilota samolotów lekkich i ultralekkich jest dużo prostsze. Można wówczas obsługiwać loty prywatne.

Piloci samolotów lekkich muszą przejść odpowiedni kurs

kurs pilota samolotu lekkiegoSamoloty służące do amatorskiego latania są stosunkowo łatwe w obsłudze. Są niezwykle lekkie, ważą zaledwie kilkaset kilogramów. Powstały już ponad trzydzieści lat temu. Osiągają niewielką prędkość podczas lotu i podczas lądowania. Samoloty ultralekkie nie służą do przewożenia zbyt dużej liczby osób. Zmieszczą się w ich zaledwie cztery osoby plus pilot. Mimo wszytko każdy, kto chciałby prowadzić samolot tego rodzaju, również musi zdobyć licencję pilota. Nie trzeba jednak kończyć od razu całego specjalistycznego szkolenia, wystarczy postarać się o licencję pilota samolotów lekkich. Wówczas można zgodnie z prawem obsługiwać loty niekomercyjne. Innymi słowy za przewożenie osób nie można pobierać żadnych opłat. Ponadto osoby posiadające licencję pilota samolotów lekkich mogą jedynie obsługiwać samoloty zarejestrowane w n terenie Unii Europejskiej. Wiele osób zastanawia się ile tak naprawdę kosztuje kurs pilota samolotu lekkiego? Na pewno zdobycie licencji pilota nie jest wcale tanim przedsięwzięciem. Trzeba liczyć się z kosztami rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Warto jednak podkreślić z cała mocą, że po licencji pilota obsługującego loty niekomercyjne zawsze potem można nieco rozszerzyć swoje kompetencje. Kurs na licencję pilota samolotu ultralekkiego można zrobić, mając już szesnaście lat. Kursy tego rodzaju są organizowane przez kilka ośrodków szkoleniowych w Polsce. Trzeba liczyć się z pewnymi wydatkami oraz koniecznością przejścia trudnego egzaminu praktycznego. Po uzyskaniu licencji pilota można bez problemu latać własnym samolotem niewielkich rozmiarów.

Profesjonalne kursy dla pilotów samolotów lekkich są na wyciągniecie ręki. Wystarczy wejść na dowolną stronę internetową danej organizacji przeprowadzającej szkolenia i zapoznać się z ofertą. Trzeba się jednak upewnić, czy dany kurs aby na pewno uprawnia do sterowania samolotem. Niewielkie samoloty turystyczne służą zazwyczaj do lotów niekomercyjnych, na własny użytek. Zdobycie uprawnień do sterowania lekkimi samolotami jest znacznie łatwiejsze.