Tani rejestrator czasu pracy

Dokładne rozliczanie godzin pracowniczych było w naszym zakładzie ciągłym problemem, gdyż zdarzało się często iż pracownicy wyrabiali nadgodziny, lub byli wzywani do awarii i pracy nadprogramowej w najróżniejszych godzinach, nie tylko tych ustalonych jako jedna z dziennych zmian. Mimo iż nie załoga kadrowa nie miała większych problemów do tej pory, zdawaliśmy sobie sprawę z ogromnych trudności rozliczania dni pracy ułożonych niestandardowo.

Nowoczesne rejestratory czasu pracy

rejestrator czasu pracy w korzystnej ceniePostanowiliśmy więc nieco ułatwić pracę kadrze administracyjnej, do tej pory wykonującej rozliczenia godzin pracy całkowicie ręcznie, wprowadzając do użytku elektroniczny system rejestracji czasu pracy. Systemy tego rodzaju nie były żadną nowością, gdyż istniały od początku funkcjonowania dużych zakładów przemysłowych, aczkolwiek stosowane były w najróżniejszych formach, mniej lub bardziej funkcjonalnych. Nas najbardziej zainteresował nowoczesny rejestrator czasu pracy w korzystnej cenie, będący uproszczoną wersją zaawansowanych rejestratorów, przeznaczonych do użytku w połączeniu z systemami bezpieczeństwa. Rejestratory zastępowały bowiem panele dostępowe, służące do odbijania kart pracowniczych, niezbędnych do wejścia na teren zakładu, funkcjonując zarówno jako zabezpieczenie przed niepowołanym wejściem na nasz teren ale również jako bardzo łatwy sposób na rozliczanie godzin pracowników. Nie posiadały one jednak możliwości wprowadzania kodów dostępowych, gdyż nie były zaprojektowane jako urządzenie wielofunkcyjne. System samoczynnie naliczał przepracowane przez poszczególnych członków załogi godziny, niezależnie od czasu rozpoczęcia, oraz kończył pracę w momencie ponownego odbicia karty pracowniczej przy opuszczaniu głównego terenu obiektu. Mimo prostoty, system posiadał bardzo dużo udogodnień i możliwości konfiguracji, w tym wprowadzania dni wolnych od pracy, w których nieraz zdarzały się zmiany ochotnicze, godzin nocnych oraz wszelkich wyjątków, które musiały być naliczane poza główną ilością godzin w okresie rozliczeniowym.

Możliwość ustawienia wszystkich wyjątków od etatowej liczby godzin ogromnie ułatwiało kadrze ich późniejsze rozliczanie i niemal całkowicie eliminowało możliwość wystąpienia niezgodności czy pomyłek. Umieszczenie rejestratorów przy wejściu i konieczność ich użycia w celu otrzymania dostępu do terenu zakładu, natomiast, znacznie zmniejszała możliwość wystąpienia zaniedbań czy pomyłek pracowniczych, jednocześnie poprawiając bezpieczeństwo dzięki ujednoliceniu urządzeń zabezpieczających.