Tablica korkowa w pokoju dziecka

W związku z faktem, że sezon szkolny właśnie się rozpoczyna i pewnie wiele dzieci i rodziców właśnie kończy kompletowanie szkolnych przyborów i wszelkich niezbędnych artykułów, warto wspomnieć o rzeczy, która powinna znaleźć się w pokoju każdego starszego i młodszego dziecka. Przedmiot, o którym mówimy to oczywiście tablica korkowa, która równocześnie ma wiele zastosowań. Może ona być świetnym dodatkiem ale i użytecznym miejscem, dzięki któremu dziecko będzie pamiętać o wszelkich sprawach, o których pamiętać musi. Nie powinniśmy wyręczać dziecka we wszystkim lecz pozwolić mu się usamodzielniać.

Kilka informacji o kolorowych tablicach korkowych

tablica korkowa kolorowaNa szczęście, dziś nasz wybór jest dużo większy, niż kiedyś, także w przypadku tablic korkowych wybieranych do pokoju. Niegdyś mogliśmy zdecydować się tylko na tradycyjne tablice w kolorze drewna różniące się od siebie jedynie rozmiarem czy rodzajem ramy. Dzisiaj taką ramę można dopasować do koloru pokoju dziecka czy nastolatka lub ją z danym kolorem skontrastować. Co więcej taka tablica nie musi znaleźć się nad biurkiem lecz idealnie sprawdzi się również w kąciku zabaw. Tablica korkowa kolorowa na pewno przykuje większą uwagę dziecka, niż zwykła tradycyjna. A kilka takich tablic z pewnością zachęci dziecko już od początku jego edukacji i nauki na przykład liter do zapamiętywania poprzez praktykę i kontakt wzrokowy poprzez naklejanie lub przypinanie liter do tablicy. Stworzenie dziecku lub dzieciom takiego kącika pokaże im jak w łatwy sposób można łączyć zabawę z nauką. Dzięki takiemu podejściu dziecko nie będzie kojarzyć przymusu nauki tylko i wyłącznie z nieprzystępnym biurkiem, przy którym trzeba siedzieć prosto, lecz z kolorowym i pełnym luzu miejsce, w którym nauka to przyjemność. Jeśli chodzi o starsze dzieci, tablica korkowa przyda im się również do naklejania notatek czy planu lekcji a także cytatów motywacyjnych. Jednak nastolatki z pewnością docenią tablice magnetyczne po których można pisać, i które przydadzą się do ćwiczenia matematycznych działań czy robienia map myśli.

Mimo, że według niektórych wszystkie kolorowe akcesoria i przybory szkolne odciągają dziecko od nauki i rozpraszają, tak naprawdę zwiększają one fascynację dziecka i chęć pójścia do szkoły, a potem ich zadaniem jest skuteczne ułatwienie dziecku nauki i przyswajania wiedzy. Tablica korkowa to świetne narzędzie, które nada się zarówno dla starszych jak i młodszych dzieci i uprzyjemni im proces uczenia się, który nie zawsze jest łatwy i przyjemny.