Szukamy najlepszej bitumicznej taśmy drogowej

Struktura większości dróg składa się z warstwy betonu, który zalewany jest asfaltem lub mieszanką asfaltu z betonem. By połączyć obie te warstwy stosowane są taśmy bitumiczne, które idealnie jej spajają i najczęściej nie potrzebują nawet podgrzewania, by były skuteczne i wytrzymałe. Dzięki nim drogi cechuje duża wytrzymałość oraz gibkość, dzięki którym wierzchnia warstwa nie pęka i nie topi się podczas upałów, które pojawiają się coraz częściej.

Stawiamy na drogowe taśmy bitumiczne renomowanych producentów

przydatna taśma bitumiczna drogowaTaśma bitumiczna ma spajać połączenia warstwy betony kładzionej na drogach z warstwą asfaltobetonu, który zapewnia trwałość nawierzchni, po której poruszają się różne samochody o dużej masie i wielkości. Jeśli chodzi o takie produkty, jak przydatna taśma bitumiczna drogowa, to zawsze powinna ona pochodzić od renomowanych producentów oraz posiadać wszystkie atesty i certyfikaty wymagane przez prawo europejskie. To właśnie one zapobiegają kruszeniu się nawierzchni dróg i z tego też względu ich jakość musi być jak najwyższa. Każda taśma bitumiczna może mieć  różne zastosowanie z uwagi na jej wielofunkcyjność. Można z jej pomocą sklejać również łączenia asfaltu z torami tramwajowymi, czy umieszczonymi na jezdniach studzienkami kanalizacyjnymi. Przed zastosowaniem odpowiedniej taśmy, zawsze powinniśmy zapoznać się z umieszczoną na niej etykietą, która wskazuje, jak profesjonalnie powinno używać się taśmy bitumicznej. Powinna być ona bowiem kładziona na możliwie płaskich i czystych powierzchniach, które są dobrze wypłaszczone. Wówczas będzie się ona dłużej trzymała i przylegała do łączonych warstw mieszanki asfaltu i betonu, stanowiących wierzchni ą część wszystkich dróg i ulic. Prawidłowe stosowanie taśmy zapewnia idealnie wykonane połączenia, które nigdy nie są wyczuwalne dla prowadzących samochody kierowców. Wszystkie taśmy powinny być kładzione w okresie wiosennym, gdyż beton ma wówczas odpowiednią temperaturę. Zimą musimy ogrzać taśmę do około dziesięciu stopni Celsjusza, by można był idealnie ją rozwinąć oraz przymocować do odpowiedniej powierzchni. Nadmiar taśmy zawsze możemy odciąć.

Tylko umiejętne użytkowanie taśmy bitumicznej gwarantuje jej wytrzymałość w łączeni warstw betonu z asfaltobetonem. Zawsze powinniśmy wybierać taśmy pochodzące od renomowanych producentów, którzy gwarantują jej wysoką jakość i posiadają wszystkie wymagane prawem atesty i certyfikaty. Raz położona taśma nie wymaga wymiany i bardzo mocna przykleja się do łączonych elementów. Musimy tylko pamiętać o kładzeniu jej na oczyszczonych i dobrze wyprofilowanych powierzchniach, by służyła jak najdłużej.