Sztuczne dziąsło wyglądające na naturalne

Wielu ludzi boi się skorzystać z protezy uzębienia, ponieważ boją się tego, że ich proteza będzie bardzo sztucznie wyglądać, przez co rezygnuje z wykonania takiej protezy dla siebie. Rozwój techniki umożliwia lekarzom wykonanie protezy, która będzie wyglądać jak prawdziwe zęby. Dopasowanie protezy do prawdziwych zębów odgrywa tu kluczową rolę. Podejście do pacjenta jest bardzo indywidualne, ponieważ tylko wtedy proteza idealnie pasuje i przypomina naturalne uzębienie danego człowieka, więc zauważenie że to nie są naturalne zęby będzie bardzo trudne.

Dziąsło sztuczne charakteryzowane na naturalne

naturalna charakteryzacja dziąsła sztucznegoProteza po zejściu z taśmy produkcyjnej faktycznie wygląda bardzo nienaturalnie, ale nad taką protezą wykonywany jest jeszcze szereg działań, przez co jej wygląd staje się bardziej naturalny. Za to wszystko odpowiada naturalna charakteryzacja dziąsła sztucznego. Proteza jest tak charakteryzowana, aby w najmniejszych szczegółach przypominała prawdziwą szczękę. Charakteryzacja dziąsła sztucznego zawsze wygląda trochę inaczej, ponieważ musi być ona dopasowana do dziąsła jej przyszłego właściciela, a dziąsła każdego człowieka, tak samo jak uzębienie, wyglądają całkiem inaczej. Całe dziąsło sztuczne malowane jest na odpowiedni kolor, aby się nie wyróżniało w jamie ustnej pacjenta. Barwnik jest dobierany na podstawie koloru dziąsła prawdziwego u pacjenta. Idealne dopasowanie koloru odgrywa kluczową rolę, ponieważ dzięki niemu proteza nie będzie rzucać się w oczy. Dopasowywana jest również barwa zębów, ponieważ nie mogą one być idealnie białe, bo od razu będzie wiadome, że nie są one naturalne. Muszą mieć taki sam kolor jak uzębienie na drugiej szczęce. Nawet jeśli ktoś bardzo dba o swoje uzębienie, to i tak barwa jego zębów nie będzie idealnie biała. Do zmienienia barwy dziąsła oraz uzębienia, wykorzystywane są specjalne barwniki, które są odporne na ścieranie oraz nie powodują alergii. Tylko takie barwniki są w stanie zagwarantować to, że proteza będzie nadal zdatna do użytku oraz szybko się nie zepsuje.

Charakteryzacja protezy tak, aby wyglądała na naturalną jest doliczona do ceny, którą musimy zapłacić za całą protezę, można powiedzieć, że jest ona w standardzie. Obecnie już się nie produkuje protez, które wyglądają na sztuczne. Charakteryzacja stoi na tak wysokim poziomie, że nie zdajemy sobie z tego sprawy ilu ludzi dziennie mijamy, którzy są użytkownikami protez uzębienia, a nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dzięki charakteryzacji, dużo więcej osób decyduje się na protezę,