Szeroki wybór artykułów dla psów

Mam w domciu słodką labradorkę, która jak znajduje się w mieszkaniu to jest ucieleśnieniem wszystkiego co najlepsze w niej. Niestety na dworze zmienia się nie do poznania. Od maleńkości na dworze staje się roztrzepana. Wszystko ją interesuje. Spadające liście, lecąca torebka, inne psy i ludzie. Próbowaliśmy ją tego oduczyć, tłumaczyć, ale nic to nie dało. Niedawno tak się rozszalała, że w pogoni za liśćmi zerwała obrożę. Nie wspomnę o tym, że przy okazji przewróciła mnie. 

Nowa obroża dla roztrzepanego psa

obroże dla psaOna wie, że źle robi, ale chyba nie potrafi się powstrzymać. Myślę, nad tym, żeby posłać ją do szkoły dla psów. Jednak zanim podejmę jakieś dodatkowe kroki w pierwszej kolejności muszę dokonać zakupu nowej obroży. W tym celu pojechałem do sklepu zoologicznego. W sklepie jest bardzo duży wybór asortymentu. Obroże dla psa znajdują się na całej długości ściany. Mamy tam wszystko czego się zapragnie. Są zwykłe obroże skórzane, są kolczatki, znajdziemy też szeroki wybór obroży parcianych, a nawet takie z oświetleniem LED czy ćwiekami. Co sobie kto zażyczy to na pewno znajdzie się w tym sklepie. Wiem, że wiele ludzi postawiło by w moim przypadku na kolczatkę, ale ja jakoś nie jestem w stanie się przełamać. Ta moja psina to mój największy skarb i nie chcę, żeby coś jej się wbijało w szyję nawet jak jest nieposłuszna. Zapewne wiele osób powie, że tak by się nauczyła, ale czy dzieciom zakłada się kolczatki jak nie chcą słuchać? Postanowiłem, że przejrzymy skórzane i parciane obroże dla psa. Przy tak bogatym asortymencie na pewno coś dobierzemy. Zresztą w tym temacie bardzo pomocna jest obsługa sklepu. Sprzedawczyni poleciła mi kilka rodzajów obroży, które są wygodne dla psa, nawet dla takiego, który się bardzo ciągnie na smyczy. Po profesjonalnym doradztwie nie zostało mi nic innego jak wybranie koloru obroży, skoro najlepszy model już znam. Najbardziej spodobał mi się kolor czerwony, ponieważ wydaje mi się, że najlepiej pasuje do tej mojej biszkoptowej labradorki. Co prawda mówią, że czerwień jest dla małych psów, żeby ich nie zauroczyć, ale przecież dla dorosłego psa też się nadaje. 

Moja psina chyba jest zadowolona z nowego zakupu. Obrożę zakłada chętnie, więc musi czuć się w niej komfortowo. Na spacerze niestety nadal się ciągnie, więc chyba niestety będę musiał rozważyć zapisanie jej do szkoły dla psów. Mam nadzieję, że zajęcia coś pomogą. Nie chcę, żeby coś jej się stało jak kolejny raz zerwie się z obroży czy ze smyczy, więc to dla jej własnego bezpieczeństwa.