Swoje stare monety wyceniłem u numizmatyka

Ostatnio wziąłem się za porządki w domu. Posprzątałem dosłownie wszędzie. Zajrzałem w zakamarki, w które nikt nie zaglądał od wielu lat. Posprzątałem na strychu i w garażach, a także w komórce na podwórku. Mieszkając w domu jednorodzinnym naprawdę jest co robić przy takim sprzątaniu. Można też znaleźć wiele skarbów, o których przez lata się zapomniało. Ja znalazłem na przykład cały słoik starych monet. Niektóre były naprawdę stare. Zbierałem je jako dziecko, ale potem najzwyczajniej w świecie o nich zapomniałem.

Monety zaniosłem do numizmatyka

wycena monetZanim zabrałem się za sprzątanie postanowiłem sobie, że wszytko co znajdę to spieniężę albo przekaże na jakieś cele społeczne. W zależności od tego co znajdę. Prawdę powiedziawszy to jedyną cenną znalezioną rzeczą okazały się wspomniane numizmatyki. Nie wiedziałem nawet czy one są cokolwiek warte, ale wiedziałem, że mogę się tego dowiedzieć. Wystarczyło znaleźć kogoś, kto je prawidłowo wyceni. Na pewno jeśli chodzi o sam kruszec to nic cennego w tych monetach nie było. Mogły mieć jedynie wartość kolekcjonerską i tutaj spodziewałem się, że mogą być naprawdę cenne. W każdym razie znalazłem szybko sklep numizmatyczny, w którym prowadzona była również wycena monet kolekcjonerskich. Umówiłem się z całym słoikiem moich monet i w umówionym dniu stawiłem się u numizmatyka. Za wycenę musiałem zapłacić, ale nie oczekiwałem przecież, że ktoś poświęci mi swój cenny czas za darmo. Chciałem jedynie dowiedzieć się jak najwięcej na temat tych monet. I jak się okazało dwa egzemplarze były wyjątkowo cenne. Oczywiście w celu zachowania obiektywności najpierw umówiłem się z numizmatykiem, że żadnych monet nie sprzedaję. W przeciwnym wypadku mógłby przecież zaniżyć wartość monety w celu jej tańszego odkupienia. W każdym razie jak się okazało to rzeczywiście dwie monety należały do bardzo rzadkich. Z ich sprzedaży można by kupić dobrego laptopa, więc były to naprawdę cenne okazy. Postanowiłem, że sprzedam je na specjalnym portalu aukcyjnym dla numizmatyków.

Czasami opłaci się wziąć za większe porządki i dokładnie wysprzątać w całym domu. Jeśli nawet niczego ciekawego się nie znajdzie to można mieć satysfakcję z porządku, który się zaprowadziło. Jeśli coś ciekawego się przytrafi to można sobie takie sprzątanie całkiem fajnie wynagrodzić. Mnie udało się znaleźć całkiem ciekawe okazy numizmatyczne, które jak się okazało są całkiem sporo warte. Dzięki posprzątaniu na strychu i w garażach stanę się pewnie bogatszy, ale na pewno jestem o wiele szczęśliwszy.