Stosujemy specjalistyczny pessar kostkowy

Zastosowanie pessaru kostkowego jest starannie opisane w literaturze. Możliwe jest wykorzystanie go między innymi przed operacjami, w celu poprawy krążenia tkankowego. Oprócz tego sprawdza się w przypadku izolowanego wypadania macicy, a także przy występujących wpukleniach innych narządów. Zgodnie z prowadzonymi badaniami, pessar kostkowy może uchodzić za pierwszą metodę leczenia. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego rozwiązania? Jaki jest poziom skuteczności leczenia oraz czy w każdym przypadku się sprawdzi?

Dobrany odpowiednio pessar kostkowy

specjalistyczny perforowany pessar kostkowyZa najważniejsze wskazanie dla użytkowania pessarów kostkowych uznaje się potrzebę podtrzymywania oraz zmiany położenia obniżonego organu rodnego. Zgodnie ze statystykami, metoda ta wyróżnia się dużym poziomem skuteczności, a także możliwością dopasowania aż u 96,6% pacjentek. Metoda ta nie powoduje krwotoku dróg rodnych, stłuczenia pochwy, otarć naskórka czy owrzodzeń. Oprócz tego jej stosowanie wpływa na poprawę stanu wybrzuszenia pochwy oraz zniwelowanie ucisku miednicy oraz krzyża. Warto zastosować w szczególnych przypadkach specjalistyczny perforowany pessar kostkowy. Poza wymienionymi powyżej zaletami, pessar wpływa na poziom zadowolenia z życia seksualnego oraz ilość odbywanych stosunków. W efekcie jest uznawany za oszczędną, efektywną oraz łatwą w użyciu metodę, która może być z powodzeniem stosowana także w dłuższej perspektywie. Dostępne na rynku modele mogą mieć zarówno sznurek, jak i nić. Ważnym aspektem są zaokrąglone krawędzie ścian pessara, które umożliwiają łatwą samodzielną obsługę oraz wygodę użytkowania. Dodatkowo duże otwory zapewniają przepływ powietrza ułatwiający utrzymanie higieny, a także zmniejszają ryzyko upławów w porównaniu do pessarów kostkowych bez perforacji. Modele wykonane z miękkiego oraz elastycznego silikonu nie uwierają oraz są dobrze dopasowane do kobiecej anatomii, co jest niezwykle istotne dla samego komfortu użytkowania w codziennym życiu.

Pacjentki mogą zakładać pessar samodzielnie. Można go zakładać na stojąco, bądź z nogą ustawioną nieco wyżej, na przykład na stołku albo na brzegu łóżka. W przypadku jakichkolwiek problemów z założeniem, wystarczające może okazać się rozchylenie nóg, a w razie potrzeby oparcie się o ścianę albo położenie. Również wyciąganie pessarów kostkowych nie jest trudne, wystarczy pociągnąć za nić czy silikonowy sznurek, aby zlikwidować efekt przyssania do momentu, aż zwolni się opór dna miednicy. W efekcie obsługa nie jest skomplikowana ani problematyczna.