Stoły wytwarzane pod klienta

Ludzie coraz chętniej decydują się na zamawianie mebli na wymiar. Jeszcze do niedawna dotyczyło to przede wszystkim kuchni i szaf przesuwnych. Z czasem coraz częściej pod specjalne zamówienie klientów robi się inne meble, również te wolnostojące. Mam tu na myśli komody, kominy, regały, szafki rtv, szafki nocne, ale również stoliki, ławy czy stoły do jadalni. Społeczeństwo jest coraz bogatsze zatem więcej ludzi może obecnie sobie na to pozwolić. Ostatnio popularnością cieszą się drewniane stoły wykonane pod specjalne zamówienia.

Dlaczego warto kupić stół na wymiar?

stoły na wymiarChociaż na rynku dostępnych jest mnóstwo dostępnych modeli gotowych do kupienia stołów, ja jednak jestem ogromną zwolenniczką zamawiania stołów na wymiar. Pierwszy powód jaki się nasuwa to oczywiście perfekcyjne dopasowanie do potrzeb klienta. Istnieją firmy stolarskie, które zrobią nam stół na dowolny wymiar, jaki tylko sobie wymyślimy. Co więcej, niektóre z nich są w stanie wyciąć nam nieregularny kształt, jeśli marzy nam się coś bardziej abstrakcyjnego. Takie zamówienia są jednak bardzo rzadkie, najczęściej klienci wybierają standardowy prostokąt. Dobrze jednak wiedzieć, że jest i taka możliwość. Ogromnym plusem wybrania stołu robionego pod wymiar jest fakt, że najczęściej producenci dają na taki produkt dłuższą gwarancję. Chociaż z drugiej strony zazwyczaj jakość takiego mebla jest dużo większa, dlatego że robiony jest jeden taki egzemplarz, a nie wykonywany masowo na ilość, zatem producent bardziej się do niego przykłada.  Gdy pozostałe meble już mamy i rozmiarami musimy się do nich dopasować, stoły na wymiar mają taką zaletę, że jest to po prostu łatwiejsze do zrealizowania. Dodatkowy plus jest taki, że gdy decydujemy się na drewniany stół pod zamówienie, możemy łączyć różne gatunki i kolory drewna. Przykładowo nogi stołu mogą być wykonane z dębu, a blat z brzozy. Dlaczego piszę akurat o stołach drewnianych? Takie najczęściej bowiem wykonuje się na specjalne zamówienie. Plus do tego oczywiście stoły wykonane z drewna wygrywają jakością z tymi wykonanymi w płyt meblowych.

Stół to zakup na wiele lat, prawdopodobnie posłuży kilku pokoleniom, szczególnie ten drewniany. Dlatego mimo, że robiony na wymiar pod zamówienie jest droższy niż gotowy z katalogu warto rozważyć jego zakup. W końcu to przy nim codziennie będziemy zasiadać do wspólnych posiłków z rodziną. Warto więc, by był idealnie dopasowany do potrzeb wszystkich domowników. Najczęściej meble pod zamówienie wykonują małe lokalne firmy dzięki czemu przy okazji wspieramy lokalnych przedsiębiorców.