Stabilne łączenia elementów

 

Łączenie przewodów różnego rodzaju, różnej grubości i różnego przeznaczenia nie jest już tak problematyczne, jak było kiedyś. Całe szczęście, ponieważ można łączyć różnorodne kable, węże ogrodowe, czy niewielkie elementy podczas napraw aut oraz motocykli. Ułatwienie w postaci niepozornych elementów jest odpowiedzią na problemy, które jeszcze do niedawna były wysoce frustrujące. Obecnie nie ma już potrzeby długotrwałego zastanawiania się nad rozwiązaniami, na które nie ma gwarancji sukcesu i powodzenia.

Zastosowanie i funkcje obejm gbs

ocynkowane obejmy gbsSupermarkety budowlane mają w swoich asortymentach mnóstwo malutkich elementów, które mogą wiele zdziałać w przydomowych warsztatach oraz profesjonalnych firmach. Należą do nich między innymi ocynkowane obejmy gbs. Są to specjalnie zaprojektowane części, dzięki którym możliwe jest połączenie ze sobą dwóch odcinków węża ogrodowego, mocowania kabli i przewodów elastycznych wykonywanych nawet z twardej gumy. Dodatkowo sprawdzą się idealnie w połączeniach przewodów utwardzanych dodatkowym tworzywem, a czasami nawet takich, które wykorzystuje się w instalacjach typu próżniowego i ciśnieniowego. Ogólnie rzecz biorąc obejmy tego typu wykonane są z taśmy, która połączona jest poprzez nitowanie, a nie zgrzewanie. Taka forma pozwala na dłuższą trwałość i poziom ogólnej wytrzymałości na ewentualne uszkodzenia, działanie szkodliwych czynników oraz zerwanie wykonanych połączeń. Obejmy są następnie zaciskane mechanicznie. Wiadome jest, że taka siła jest znacznie większa, niż ta wytwarzana ludzkimi dłońmi. Należy ponadto zwrócić uwagę na fakt, że taśmy zastosowane w obejmach gbs są podwinięte do środka. Taki zabieg ma na celu maksymalne wzmocnienie ogólnej siły zacisku. To oczywiście przekłada się w znaczeniu pozytywnym na całą konstrukcję produktu. Jest to pewnego rodzaju gwarancja na wytrzymałość elementów również podczas zakręcania obejmy na konkretnym przewodzie. Poza tym taśma zastosowana w obejmach ma również wywinięte do góry brzegi. Dzięki temu powierzchnia mocowanego przewodu nie zostanie w żaden sposób uszkodzona podczas jego użytkowania.

Obejmy każdego rodzaju są na tyle uniwersalne, że okazują się przydatne w niemal każdej gałęzi przemysłu. Wszystko to dzięki materiałowi, z której jest wykonana. Ma właściwości sprzyjające mocnym połączeniom na przykład dwóch kawałków przewodu, czy kabla. Dzięki wielu rozmiarom obejm, możliwe jest ich zastosowanie praktycznie do każdego rozmiaru węża, czy przewodu. Spełni swoją rolę w każdych warunkach.