Sposoby usuwania rys z okna

Kiedy mamy dość patrzenia na nieestetyczne rysy na oknach, mamy ochotę szybko coś z tym zrobić. Prosta rysa może zepsuć nieskazitelny wygląd elementu dekoracyjnego, ale może być absolutną uciążliwością dla kawałka szkła, w którym trzeba się przejrzeć. Natychmiastową reakcją może być zatrudnienie firmy szklarskiej do naprawy szyby lub całkowitej wymiany części z defektem. Te zadrapania można usunąć też za pomocą domowych środków czyszczących.

Jak usunąć rysy na szkle okiennym?

usuwanie rysy z szyb okiennychChcąc naprawić swoje szyby okienne można zastosować kilka metod domowych. Istnieje wiele codziennych artykułów gospodarstwa domowego, których można użyć do usunięcia zarysowań ze szkła – a pasta do zębów jest jednym z nich, jednak to nie może być żelowa pasta do zębów, ale najlepiej pasta z soda oczyszczoną. Zaczynamy od oczyszczenia i wysuszenia szklanej powierzchni. Dodajemy potem odrobinę pasty do zębów bezpośrednio na rysę i wcieramy ją okrężnym ruchem wilgotną, niestrzępiącą się szmatką lub gąbeczką. Pocieramy przez 30 sekund, a następnie płuczemy wodą. Jeśli rysy nadal się pojawiają, trzeba powtórzyć proces. W skrajnych przypadkach trzeba poprosić o pomoc firmę zewnętrzną. Oni zastosują profesjonalne usuwanie rysy z szyb okiennych przy użyciu specjalistycznych środków. Lakiery metalowe działają cuda na szkle. Stosowane we właściwy sposób stanowią skuteczny sposób na usunięcie zadrapań bez konieczności wymiany lub naprawy szkła. Musimy upewnić się, że szkło jest wolne od brudu i zanieczyszczeń, a następnie nakładamy niewielką ilość połysku metalu na wacik. Poleruj szybę okrężnym ruchem, a następnie używamy czystej, wilgotnej szmatki, aby usunąć nadmiar lakieru. Ale należy uważać, ponieważ zbyt wiele połysku może faktycznie spowodować więcej szkód na szkle, dlatego poleca się korzystanie z usług firm oferujących nowe możliwości. Przezroczysty lakier do paznokci nie tylko nadaje się do wzmacniania paznokci i naprawy odcinków rajstop i pończoch. Może być również stosowany do usuwania zadrapań ze szkła. To także alternatywa, którą można przemyśleć chcąc zminimalizować podrapane szyby.

Również soda oczyszczona to kolejna skuteczna metoda samodzielnego wyrównywania zadrapań ze szkła. Łączymy jedną część sody oczyszczonej i jedną część wody w misce i mieszamy pastę. Wcieramy pastę w zadrapanie okrężnym ruchem przez kilka sekund. Jeśli jest to tylko niewielka rysa, powinna zniknąć. Jeśli jednak rysa jest głęboka, nie pozostaje nam nic innego jak skorzystanie z usług firmy szklarskiej zajmującej się renowacją szyb okiennych.