Solidne płyty wiórowe – idealne materiał stolarski

Jest to najpopularniejszy materiał, wykorzystywany obecnie do produkcji mebli kuchennych, różnego rodzaju zabudowy, szaf przesuwnych, czy innego typu mebli. Płyty wiórowe nadają się również jako materiał przeznaczony do tworzenia frontów meblowych. Dzięki swojej lekkości, dużej wytrzymałości oraz idealnie gładkiej powierzchni, pozbawionej zadziorów, płyty są łatwe i przyjemne w obróbce, pozwalają na sprawne prace oraz efektowne wykończenia. 

Efektowne realizacje meblarskie dzięki płytom wiórowym

solidna płyta eggerAtrakcyjna cena, w porównaniu do możliwości, jakie dają płyty wiórowe to jeden z elementów wpływających na popularność tego materiału. Jego wszechstronne zastosowanie jest dobrze znane zarówno w branży stolarskiej jak i budowlanej. Trwałe, estetyczne, precyzyjne meble kuchenne, garderoby, łóżka, pełne zabudowy, czy biurka najczęściej wykonywane są z płyt wiórowych. Solidna płyta egger to materiał wiodący prym na rynku stolarskim. Nowoczesna technologia produkcji, dbałość o doskonałą, gładką powierzchnię, brak jakichkolwiek zadziorów oraz wysokiej klasy kleje pozwalają na produkcję materiału bardzo wytrzymałego, w pełni spełniającego oczekiwania współczesnych stolarzy co do produktów wykorzystywanych podczas produkcji mebli oraz ich montażu. Dzięki precyzji, z jaką wykonywane są płyty, nadają się również do produkcji frontów meblowych, zarówno matowych jak i lakierowanych. Brak zadziorów pozwala na szybkie sprawne oklejenie płyty laminatem i obrzeżami, bez jakichkolwiek wybrzuszeń, burzących efekt estetyczny i wizualny gotowego mebla. Z wierzchu płyty wiórowe są miękkie, w środku natomiast twarde, co z jednej strony przekłada się na łatwość ich obróbki, brak wyszczerbień podczas obróbki na pile oraz przy pomocy innych urządzeń, z drugiej wpływa na wysoką trwałość mebli, brak odkształceń i sztywność ścianek, czy den. Płyty świetnie nadają się do montażu mebli przy użyciu wkrętów. Dzięki technologi wykorzystanej podczas produkcji, meble są trwałe. 

Obecnie płyty wiórowe to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli. Ich wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwość w składaniu mebli przy użyciu samych wkrętów, przekładają się na spore zainteresowanie tym materiał przez branżę stolarską. Jest to materiał wykonany bardzo precyzyjnie, pozbawiony zadziorów, o gładkiej powierzchni, ułatwiającej naklejenie laminatu bądź wykonanie z płyty frontów meblarskich, zarówno matowych jak i połyskliwych. Płyty są bardzo lekkie i łatwe w obróbce.