Skuteczność terapii małżeńskiej w Poznaniu

Małżeństwem jesteśmy od kilku lat. Poznaliśmy się na krótko przed ślubem. Nasz sytuacja jest o tyle skomplikowana, że ślub był pod naciskiem osób trzecich, którzy oczekiwali tego kroku. Mam na myśli naciski rodziny, gdy zaraz po tym jak zamieszkaliśmy pod jednym dachem zaszłam w ciążę.

Gdzie są skuteczne terapie małżeńskie w Poznaniu?

skuteczna terapia małżeńska w PoznaniuZnaliśmy się krótko, ale byliśmy szczęśliwi. Wszystko potoczyło się bardzo szybko i nawet nie pomyślałabym, że kiedyś będę musiała się dowiadywać gdzie prowadzona jest skuteczna terapia małżeńska w Poznaniu. Dzisiaj kiedy minęło od naszego ślubu trzy lata a córka ma tyle samo, zaczęły się problemy. W zasadzie problemy mieliśmy zawsze i teraz z perspektywy czasu uważam, że bardzo różnimy się od siebie. Różnice między nami są tak duże, że dzieli nas przepaść. Oboje z mężem mamy inne oczekiwania od związku i życia. Różnią nas nasze pasje oraz sposób spędzania wolnego czasu. Generalnie o wszystko mamy do siebie pretensje. Dlatego właśnie nasza zaprzyjaźniona para znajomych poleciła nam skuteczną terapię małżeńską w Poznaniu. Sami korzystali z tego sposobu na poprawę jakości ich małżeństwa. Nigdy bym nie pomyślała o nich w taki sposób. Z pozoru zawsze wydawali się bardzo szczęśliwi i dotarci. Na każdej płaszczyźnie wydawali się zgodni i bezproblemowi. W sumie, zawsze zazdrościłam i tego wsparcia, które czerpali od siebie nawzajem a którego tak bardzo mi brakowało w moim związku. Zawsze tłumaczyłam to sobie tym, że zapewne jeszcze mamy czas, aby między nami był ogień i pojawiły się iskry. Z drugiej jednak strony, przeżyliśmy już razem tyle wspólnych chwil, że ten płomień być może szybko zgasł. Jakby nie było nie potrafiliśmy uporać się samodzielnie z tym, co nas trapiło, dlatego postanowiliśmy skorzystać z rady przyjaciół i udać się na polecaną przez nich skuteczną terapię małżeńską w Poznaniu. Początkowo były to zajęcia w grupie. Grupa składała się z trzech małżeństw, które mogły nawzajem się inspirować i wymieniać doświadczeniami. Później zostaliśmy rozdzieleni i zajęcia były prowadzone tylko w duecie ja i mój mąż plus terapeuta. Na samym końcu skutecznej terapii małżeńskiej w Poznaniu, spotkaliśmy się sam na sam z prowadzącym zajęcia.

Całość zajęć oceniam bardzo pozytywnie. Forma prowadzenia zajęć bardzo mi odpowiadała, ponieważ pomogła mi się z czasem otworzyć. Zajęcia w grupie uświadomiły nam, że problemy jak nasze są dość powszechne i nie ma czego się wstydzić. Należy szukać rozsądnych i skutecznych rozwiązań. A nam to pomogło.