Skuteczne ocieplanie poddaszy

Poddasze jest miejscem w naszym domu, przez które ucieka najwięcej ciepła. Nawet często nie zdajemy sobie sprawy, że to właśnie źle skonstruowane poddasze jest przyczyną tego, że w naszym domu jest bardzo zimno. Szczególnie często słyszy się na temat nieodpowiedniego ocieplania. Niektóre osoby podczas budowania domów zupełnie pomijają kwestie związane z ocieplaniem tego ważnego elementu. Ociepla się jednie ściany a to przecież przez górne partie budynku umyka najwięcej ciepła. 

Ocieplanie poddasza pianą PUR 

ocieplenie poddasza w MazowieckimDoskonale zapewne wszyscy wiedzą, że ciepłe powietrze unosi się ku górze. Przełóżmy więc to teraz na sytuację dotyczącą ogrzewania naszego domu. W tym przypadku uruchamiamy system grzewczy, który podgrzewa powietrze unoszące się od razu ku górze z racji swojej temperatury. Wówczas najpierw podgrzewane są górne partie budynku i dlatego tak ważne jest by je uszczelnić. Sposobów na to jest obecnie wiele ale najczęściej słyszy się o ocieplaniu pianką poliuretanową. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplenie poddasza w Mazowieckim możemy obecnie bardzo łatwo znaleźć firmy, które zajmują się na co dzień takimi zadaniami. Obecnie najczęściej do tego typu zadań używa się pianki o strukturze otwartokomórkowej. Ten gatunek pianki wyróżnia się tym, że jest on w stanie skutecznie przepuszczać parę wodną oraz inne gazy. Oznacza to, że nasza konstrukcja będzie więc mogła „oddychać”. Wspomniana właściwość zapobiega dodatkowo temu że tworzą się mostki termiczne. Często ich następstwem jest to, że między powierzchnią ściany a warstwą termoizolacyjną dochodzi do kondensacji pary wodnej a następnie pojawia się wilgoć. Pianka poliuretanowa jest materiałem, który można nałożyć bardzo szybko. Ocieplanie poddasza o niezbyt dużej powierzchni może zająć zaledwie kilka godzin. Bardziej czasochłonne od samego nakładania pianki jest w takim wypadku przygotowywanie powierzchni na jakiej taka pianka ma być nałożona. Ważne jest by do takiego zadania się mocno przyłożyć. 

Na dzień dzisiejszy w Polsce funkcjonują setki firm zajmujących się nakładaniem pianki PUR. Znalezienie takiej firmy jest bardzo łatwe. Wystarczy wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarce internetowej i od razu pojawią nam się wyniki związane z takimi firmami. Na niektórych stronach internetowych możemy się nawet natknąć na cenniki takich usług. Niemniej jednak większość firm nie jest w stanie podać wprost ceny za swoje usługi. Chodzi o to, że w większości przypadków konieczne jest to by do zlecenia podchodzić indywidualnie.