Skorzęcin doskonałą bazą wypadową na wczasy

W pobliży miejscowości Witkowo w województwie wielkopolskim, głęboko w lesie położony jest bardzo znany ośrodek wypoczynkowy Skorzęcin. Jego lokalizacja pomiędzy dwoma jeziorami sprawia, że przyjął on charakter wypoczynku letniego dla wczasowiczów, którzy pragną za przystępną cenę spędzić chwilę wolnego czasu. Pomimo tego, że jest to miejsce budżetowe, to nie można narzekać na jego walory wypoczynkowe.

Nocleg w Skorzęcinie

noclegi w SkorzęcinieOśrodek jest terenem zamkniętym, do którego można wjechać tylko poprzez określone punkty. Jest to związane z tym, że aby wjechać do ośrodka pojazdem należy uiścić opłatę. Nie dotyczy to rowerów i pieszego się tam dostania, jednak wszelkie pojazdy muszą zapłacić. Jest to związane z dużą popularnością ośrodka i tym, że wiele osób dostaje się tam za pomocą własnego transportu, a niestety ilość miejsca na terenie wczasowym jest ograniczona. W ten sposób nie tylko ogranicza się ilość pojazdów, ale także zdobywa odpowiednie środki pieniężne na rozwój ośrodka. Skorzęcin to bardzo piękna miejscowość o dużym zapleczu wczasowym. Liczne hotele zapewniają noclegi w Skorzęcinie dla każdej grupy wczasowiczów, zarówno tych bardziej jak i mniej wymagających. Na terenie ośrodka zlokalizowane są zarówno hotele oferujące usługi w pełnym zakresie, jak i takie, które oferują tylko krótkoterminowy nocleg za niewielkie pieniądze. Nocleg to w zasadzie jedyna rzecz o jaką musimy się martwić w Skorzęcinie, gdyż inne atrakcje występują na terenie ośrodka niezależnie od niego. Poza hotelami można korzystać z licznych klubów i restauracji. W klubach okresowo organizowane są imprezy taneczne dla wszystkich zainteresowanych, dzięki temu można miło spędzić czas na zabawie. Jako, że większość osób przyjeżdża tutaj aby popływać, to dla nich jest przygotowana rozległa plaża z odpowiednią infrastrukturą. Można się delektować nie tylko pływaniem w morzu, ale także innymi atrakcjami, jak wypożyczalnia rowerów czy innego sprzętu wodnego, a także piłka plażowa i wodna. Oprócz plaży można się przejść także na istniejący na terenie ośrodka park rozrywki.

Od lat ośrodek się rozrasta i cieszy nadal dużą popularnością. Być może powodem jest malownicze położenie w lesie nad jeziorem, z dala od wielkomiejskiego hałasu, ale być może także dobre położenie w pobliżu dużych miast powoduje, że tak wiele osób tam przyjeżdża. Jedno jest pewne, jeśli nie byłoby po co, to nikt by tam nie zaglądał, a jest naprawdę warto o czym świadczy liczba turystów odwiedzających to miejsce, zwłaszcza latem i wczesną jesienią.