Sejf do przechowywania dokumentów

Przechowywanie ważnych dokumentów i kosztowności bez odpowiedniego zabezpieczenia w prywatnym domu jest skrajnie nieodpowiedzialne. Nawet nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić tego jak przykre konsekwencje może nieść za sobą kradzież dokumentów dotyczących naszej firmy lub naszych prywatnych na których zawarte są wszystkie dane osobowe. Jeśli jesteśmy w posiadaniu takich dokumentów to dla własnego bezpieczeństwa i spokoju ducha warto zainwestować w sejf, w którym będziemy mogli schować wszystko, co nie powinno wpaść w niepowołane ręce.

Dobry sejf ognioodporny

sejfy ognioodporneNa rynku dostępnych jest przynajmniej kilka rodzajów sejfów o różnej wielkości i klasie zabezpieczeń. Jeśli chcemy kupić sejf specjalnie na dokumenty, to warto zainwestować w sejf ognioodporny. Sejfy ognioodporne zabezpieczają wszystko co znajduje się w ich wnętrzu nie tylko przed kradzieżą, ale też przed ogniem. Pożary nie zdarzają się zbyt często, ale mimo wszystko czasami taki pożar wybuchnie i wtedy nasze dokumenty będą bezpieczne, nawet jeśli budynek spłonie doszczętnie. Dobrej klasy sejf ognioodporny jest w stanie wytrzymać trwały ogień przez kilka godzin. W ciągu kilku godzin budynek będzie ugaszony, więc zawartość sejfu zostanie nienaruszona. Sejfy tego typu zawdzięczają swoją wytrzymałość materiałom z których zostały wykonane. Standardowy sejf ognioodporny wykonany jest ze stali pancernej, która jest obecnie najwytrzymalszym materiałem wykorzystywanym przez ludzi do produkcji różnego rodzaju przedmiotów. Gruba warstwa takiej stali sprawia, że sejf stanowi fortece nie do zdobycia. Jedyną metodą otworzenia takiego sejfu jest posiadanie klucza i znajomość kodu lub rozcięcie jednej ze ścianek sejfu. Decydując się na rozcinanie sejfu, musimy pamiętać o tym, że takie rozcięcie wymaga specjalistycznego sprzętu i trwa kilka godzin, więc nie da się zrobić tak, aby nikt tego nie zauważył. Jako właściciele takiego sejfu możemy być pewni, że wszystko co w nim schowaliśmy jest w stu procentach bezpiecznie.

Sejfy tego typu dzielą się na różne typy ze względu na klasę ognioodporności. Im wyższa klasa, tym sejf jest odporniejszy na bezpośrednie działanie ognia. Kupując sejf trzeba o tym pamiętać. Przed zakupem sejfu musimy także przemyśleć to, gdzie chcemy go zamontować, ponieważ nie każdy sejf nadaje się na przykład do wmurowania w ścianę, ponieważ jest zbyt duży i zbyt ciężki. Sejf do przechowywania prywatnych dokumentów możemy kupić już za około dwa tysiące złotych. Natomiast jeśli zamierzamy przechowywać dokumenty firmowe, to musimy wydać około pięć tysięcy złotych.