Rzetelna firma instalująca kamery

Wymiana całości urządzeń systemu monitorowania wizyjnego była ogromnym wyzwaniem, gdyż nasz system składał się z przeszło pięćdziesięciu kamer, obecnie mocno przestarzałych, a każda z nich musiała zostać zamieniona na nową. Jako iż zakład był obiektem objętym ochroną fizyczną, wszelkie urządzenia monitorujące musiały być serwisowane i wymieniane wyłącznie przez autoryzowane firmy instalacyjne, gdyż w przeciwnym wypadku obiekt mógł stracić wymagania dotyczące zabezpieczeń, a tym samym jakiekolwiek ubezpieczenie.

Szybka instalacja kamer systemu monitorowania wizyjnego

instalacja kamer krakówWymiana była również o tyle trudna, iż urządzenia systemu monitorowania znajdowały się czasem w miejscach do których dostęp był utrudniony, czy to ze względu na obecność maszyn produkcyjnych, czy też na zbyt wysokie umieszczenie samego urządzenia. Po wstępnych oględzinach i wykonaniu nowego planu monitorowania obiektu, instalatorzy orzekli iż niezbędne będzie usunięcie starych urządzeń, zanim zostanie przeprowadzona właściwa instalacja kamer Kraków. Nowy sprzęt był bowiem o wiele bardziej zaawansowany i wymagał postawienia infrastruktury oraz przeprowadzenia okablowania od podstaw, co było możliwe wyłącznie po usunięciu starego wyposażenia. Obiekt nie mógł być jednak zamknięty na czas przeprowadzania modernizacji systemu monitorowania, dlatego wszelkie prace wykonywane były po zamknięciu zakładu, głównie w godzinach nocnych, kiedy to montaż był najbezpieczniejszy. Instalacja w zamkniętym obiekcie ułatwiała również sprawne postawienie systemu i dopasowanie urządzeń do miejsc, w których miały pracować, gdyż jakikolwiek montaż sprzętu w godzinach pracy zakładu mógł oznaczać nie tylko utrudnienia zadań pracowników, ale również i instalatorów. Pracownicy firmy instalacyjnej wykonywali zadania bardzo sprawnie, korzystając z już istniejących przewodów na okablowanie i mocowań do montażu nowych urządzeń, choć w wielu miejscach musieli zamontować nowe uchwyty na kamery i okablowanie, głównie ze względu na ograniczone pole widzenia urządzeń w dotychczasowym położeniu.

Mimo dość pokaźnej ilości urządzeń, i konieczności ich dokładnego skonfigurowania oraz przetestowania, prace nie zajęły nawet tygodnia, i były przeprowadzone bez jakichkolwiek zakłóceń w normalnym funkcjonowaniu obiektu. Nowe kamery były nie tylko znacznie lepsze, ale również umieszczone w miejscach gdzie mogły działać znacznie dokładniej, i nie być narażonymi na przypadkowe uszkodzenia ze strony pracowników zakładu, wykonujących standardowe zadania.