Rolkowa taśma przenośnikowa

Hale magazynowe, jak również przedsiębiorstwa handlowe, wyposażone także w tę halę, aby zapewnić całkowitą płynność oraz skuteczność pracy magazynierów, muszą zostać wyposażone w odpowiednie maszyny, które służą magazynierom do wykonywania określonych prac. Aby więc zapewnić pracownikom możliwie najbardziej profesjonalne maszyny, pracodawcy zaopatrują hale magazynowe oraz pozostałe przedsiębiorstwa handlowe w różnego rodzaju obrotnice do euro palet, czy też łukowe transportery.

Linia przenośnikowa rolkowa

nienapędzany transporter rolkowyNiestety nie każda hala magazynowa jest w stanie zapewnić odpowiednio wiele miejsca metrażowego, aby każdy wózek widłowy mógł wjechać w alejkę pomiędzy regałami. Na szczęście, producenci wykonujący maszyny oraz akcesoria dla hurtowni oraz magazynów, znając potrzeby przedsiębiorstw magazynowych, wykonują odpowiednie maszyny, które pomimo ograniczonych możliwości, pozwalają na zapewnienie pełnej funkcjonalności oraz płynności pracy magazynierów, w każdym przedsiębiorstwie handlowym. Nienapędzany transporter rolkowy znajdzie swoje zastosowanie w halach magazynowych, w których wjazd wózkiem widłowym w każde miejsce jest niemożliwy. Wówczas transporter może w pewnym stopniu wspomóc pracę magazynierów, oraz przetransportować paletę w odpowiednie miejsce, gdzie jest to niemożliwe wyłącznie za pomocą wózka, czy też innego transportera elektrycznego. Transporter rolkowy nie jest napędzany elektrycznie, dlatego też transport palety po taśmie rolkowej jest możliwy wyłącznie manualnie, lecz pomimo tego, spełnia on swoje funkcje w całkowitej okazałości. Odpowiednia konfiguracja transportera rolkowego, pozwoli także na dokonywanie transportu palety wraz z jej obróceniem o 90 stopni. W zależności od konfiguracji transportera do palet, jego zastosowanie może się bardzo różnić, jednakże ważne jest dobranie takiego transportera, który spełni oczekiwania przedsiębiorców, a także magazynierów. Głównym celem zastosowania transportera rolkowego, jest zapewnienie odpowiedniego poziomu płynności oraz tempa pracy w magazynie.

Przedsiębiorcy, dokonując zakupu oraz wyposażenia hali magazynowej w niezbędne maszyny oraz sprzęty, które wspierają jakość oraz tempo pracy magazynierów, kierują się nie tylko ceną, lecz także jakością wykonania tych urządzeń, dlatego też przed dokonaniem zakupu, dokładnie analizują oraz zapoznają się z poziomem trwałości i funkcjonalności tych systemów. Transportery rolkowe są produkowane zarówno w konfiguracji uniwersalnej, jak również indywidualnej, pod specjalne zamówienie przedsiębiorcy.