Rodzaje zapasek gastronomicznych

Elegancka i stylowa restauracja to nie tylko smaczne jedzenie oraz duża swoboda i przestrzeń, ale także stworzony w niej klimat, a przede wszystkim profesjonalna obsługa na najwyższym poziomie. To właśnie pracownicy są wizytówką restauracji, dlatego powinni odpowiednio się prezentować i posiadać dobrze dopasowane firmowe ubrania, by zachęcić do skorzystania z usług restauracji.

Zapaska kelnerska gastronomiczna

praktyczna zapaska gastronomicznaWśród szerokiej oferty odzieży przeznaczonej głównie dla pracowników restauracji m.in. kucharzy i kelnerów dużym zainteresowaniem cieszą się personalizowane zapaski gastronomiczne, na których zazwyczaj umieszczany jest haft przedstawiający np. logo i nazwę firmy. W wielu sklepach stacjonarnych, jak również internetowych znajdziemy interesujące fasony zapasek o różnych rozmiarach i długościach, z których najkrótsze sięgają do połowy uda, a najdłuższe przykrywają kolana i kończą się na łydce. Dostępna jest również bogata kolorystyka oraz wzory zapasek, które z łatwością można dopasować do charakteru osób lub stylu panującego w restauracji czy hotelu. Wszystkie pasujące do siebie dodatki oraz elementy, stworzą ze sobą spójną całość. Do najbardziej uniwersalnych należą czarne zapaski, które można założyć do każdego rodzaju oraz koloru ubrań, a co ważne powstałe zabrudzenia podczas pracy są dużo mniej widoczne, niż z porównaniem do jasnych kolorów. Praktyczna zapaska gastronomiczna przede wszystkim skutecznie osłania przed zabrudzeniem odzieży pracowników. Powinna, więc być wykonana z wysokiej jakości materiałów, trwałych i odpornych na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz wielokrotne pranie. Materiał dodatkowo nie odbarwia się i nie traci koloru, dzięki temu raz zakupiony produkt, posłuży na długi czas. W ofercie odzieży gastronomicznej znajdziemy również różnego rodzaju fartuszki, bluzy i koszulki kucharskie, ważne, aby ubrania były funkcjonalne, wygodne, eleganckie, a przede wszystkim bezpieczne. Elementy odzieży pracowników mogą stać się znakiem rozpoznawczym restauracji, która będzie budować pozytywny wizerunek firmy. Oferta odzieży gastronomicznej jest tak szeroka, że z pewnością każdy dopasuje coś wyjątkowego dla firmy i jej pracowników.

Obowiązkowo każdy właściciel restauracji, powinien zwracać uwagę na schludny i elegancki strój firmowy swoich pracowników. Ma on bardzo duże znaczenie, szczególnie podczas kontaktu z klientem oraz w kwestii postrzegania restauracji. Wzbudzenie sympatii u klientów, z pewnością sprawi, że będą chętnie wracać do lokalu, jak również reklamować restaurację wśród swej rodziny i między znajomymi.