Renu najlepszym płynem do oczyszczania soczewek kontaktowych

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż soczewki kontaktowe są ogromnym ułatwieniem codziennego życia wszystkich osób noszących okulary. Nie parują i nigdy nie trzeba ich wycierać po wejściu do autobusu. Gdy będziemy dbać o higienę oka i higienę naszych soczewek, możemy odłożyć okulary w kąt na wiele lat. O soczewki kontaktowe należy dbać każdego dnia, używając płynów do czyszczenia i nawilżenia soczewek, takich jak płyn renu, który nie tylko je czyści, ale też chroni przed wysychaniem, czego nie gwarantują producenci innych płynów do soczewek kontaktowych.

Szukamy najlepszego płynu do czyszczenia soczewek 

skuteczny renu płyn do soczewekKiedy decydujemy się na noszenie soczewek kontaktowych musimy od raz dobrać odpowiedni i skuteczny renu płyn do soczewek, który jest jednym z najczęściej wybieranych płynów do czyszczenia i przechowywania soczewek kontaktowych. Jest odpowiedni zarówno do soczewek miękkich, jak i twardych. Idealnie usuwa on osady białkowe, które osadzają się na soczewkach podczas ich codziennego noszenia. Nadto, je nawilża, dzięki czemu łatwo się je nakłada no oko oraz zdejmuje, a spojówka nie jest w żaden sposób narażona na otarcia, czy zaczerwieniona. Ważne jest też, iż taki produkt, jak skuteczny płyn renu do soczewek ma skład podobny do składu ludzkich łez. Jest neutralny, jak sól fizjologiczna i nie powoduje objawów alergii, czy pieczenia lub łzawienia naszych oczów. Do każdego płynu, bez względu na jego pojemność dodawany jest tak zwany „koszyczek”, czyli małe pudełeczko, do którego wlewamy płyn i trzymamy nasze soczewki po ich zdjęciu z oka. Soczewki powinny w tym płynie pozostać przez zaledwie kilka godzin, by usunięte zostały osady białkowe. Nadto, podczas czyszczenia nie musimy pocierać soczewek. Tak naprawdę wystarczy trzymać je w koszyczkach, by były czyste i gotowe do ponownego założenia. Płyn renu może służyć też jako sztuczne łzy. Gdy czujemy suchość oka lub coś nam do niego wpadło, śmiało możemy wlać do niego kilka kropel płynu do soczewek, by je dokładnie przemyć i nawilżyć nasze oko.

Płynów do soczewek jest oczywiście wiele, podobnie, jak wiele jest różnych rodzajów soczewek kontaktowych. Jednym najczęściej wybieranych płynów do czyszczenia soczewek jest niewątpliwie skuteczny renu płyn do soczewek, który dokładnie czyści i nawilża szkła kontaktowe. Płyny możemy kupić w butelkach o większej lub mniejszej pojemności, a do każdego dołożone są „koszyczki, w których trzymamy nasze soczewki, by usunąć z nich gromadzące się podczas noszenia osady białkowe. Płyn jest bardzo skuteczny i w koszyczkach możemy trzymać je tylko przez kilka godzin, by były czyste i nawilżone.