Przysmaczki dla psa

Właściciele czworonogów często zastanawiają się w jaki sposób mogą umilić czas swoim podopiecznym, w sposób dla nich jak najbardziej odpowiedni. Jak wiadomo najistotniejszą, jak również najciekawszą dla psów wydaje się być zabawa. Jednak może wspólnym czas spędzać również w inny sposób. A propozycji na to jest kilka. Co ciekawe, może to w znaczący sposób procentować na przyszłej koegzystencji z naszym pupilem.

Jakie przysmaczki dla naszego psiaka będą najlepsze?

przysmaki dla psówSzykując edukacyjną zabawę dla naszego psa, bądź też szkolenie nowych rzeczy czy utrwalanie tych wcześniej już poznanych, musimy się dobrze przygotować. Bez wątpienia bardzo istotną sprawą jest bezpieczne miejsce, w którym dane szkolenie ma się odbyć. Pomieszczenie musi być na tyle duże (zależy to także od rzeczy, które będziemy tam wykonywać), żeby nie było możliwości, że nasz psiak wykonując na przykład obrót zahaczy od jakiś wystający element lub nie będzie miał możliwości jego wykonania. Zwracamy także uwagę na wystające elementy, które mogą się okazać bardzo niebezpieczne. Kolejną bardzo ważną sprawą są przysmaki dla psów, które traktujemy tutaj jako motywator. Przysmaki muszą być indywidualnie dobrane pod danego zwierzaka, czyli najpierw sprawdzamy co naszemu czworonożnemu przyjacielowi będzie najbardziej smakowało. Jest to bardzo ważne, należy tutaj pamiętać o tym, że im lepszy motywator tym nasz psiak będzie lepiej pracował. Możemy zrobić najpierw próbę na psie – podając mu kilka różnych smakołyków lub sprawdzamy reakcje na krótkich sesjach treningowych. Tutaj oczywiście stosujemy sesje około piętnastu minutowe, tak aby nasz zwierzak nie znudził się szkoleniem, a traktował je jako zabawę i atrakcyjne spędzanie czasu ze swoim właścicielem. Najważniejszą zasadą jest nagradzanie, przede wszystkim smakołykami dla psa ale możemy także używać zabawek. Sprawdzają się one podczas treningów młodych zwierzą oraz takich z tak zwanych wrodzonym aportem. Generalnie trzeba obserwować zwierzaka i zawsze podchodzić indywidualnie do kwestii nagradzania smakołykami. W pewnym momencie będziemy już ekspertami w dobieraniu najlepszych motywatorów.

Należy pamiętać także, aby każdorazowa odejmować z dziennej porcji jedzenia ilość taką, jaką pies dostał w formie nagrody. Kondycja przekłada się bezpośrednio na zdrowie naszego czworonożnego kompana. Wybierajmy przysmaki dla psów w naturalnej formie, możemy także sami je przygotowywać. W Sieci znajdziemy bardzo dużo gotowych przepisów na przeróżne naturalne ciastka dla psów.