Przypadkowo skasowane dane można odzyskać

Powszechnie znane każdemu jest uczucie rozpaczy, kiedy w sposób przypadkowy skasuje się ze swojego komputera lub telefonu przechowywane w urządzeniu dane. Można sobie łatwo wyobrazić sytuację, w której wybiera się niechcący opcję sformatowania karty pamięci w telefonie, na którym zapisane są tysiące rodzinnych zdjęć. A przecież nowoczesne karty pamięci mogą pomieścić nawet ćwierć terabajta danych. Na szczęście dzisiaj dane usunięte z kart pamięci i dysków twardych komputerów można odzyskać.

Odzyskane dane warto skopiować i zabezpieczyć

niedrogie odzyskiwanie danych w trójmieściePodana dla przykładu sytuacja ze skasowaniem danych z telefonu to bardzo częsty przypadek z którym spotykają się firmy odzyskujące dane. Podobnie jest w przypadku dysków twardych komputerów, które bardzo często zdarza się ich użytkownikom przypadkowo sformatować i wszystko z nich usunąć. Dzisiaj taka sytuacja nie stanowi żadnego problemu dla właścicieli tych urządzeń, bo wszystkie dane można odzyskać. Można skorzystać z usług firm oferujących szybkie i niedrogie odzyskiwanie danych w Trójmieście. Jeśli usuniemy dane z telefonu to trzeba się do takiej firmy wybrać z telefonem, ale jeśli sformatowaliśmy tylko kartę pamięci to telefon nie będzie nam do niczego potrzebny, bo wystarczy zabrać samą kartę. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli przez przypadek skasujemy pliki z dysku twardego komputera. Możemy go wyjąć i udać się z nim do firmy odzyskującej dane, ale jeśli nie znamy się na rozbieraniu komputera na części to lepiej zabrać ze sobą cały komputer. Jeszcze inaczej wygląda sytuacja z ratowaniem danych utraconych z laptopa. W tym przypadku raczej niemożliwe jest samodzielne wyjęcie dysku, więc do firmy odzyskującej dane trzeba zabrać całego laptopa. Podobnie w sytuacji kiedy laptopa nie da się uruchomić. Nawet jeśli urządzenie całkowicie odmówiło działania to i tak wszystkie dane zapisane na urządzeniu można odzyskać z pomocą profesjonalistów. A kiedy już odzyskamy dane to pamiętajmy o tym, żeby w należyty sposób je zabezpieczyć. Można je zapisać na dysku w tak zwanej chmurze.

Utrata danych z urządzenia i koszty związane z ich odzyskaniem dla każdego użytkownika są dobrą nauczką na przyszłość. Dopiero wtedy zaczyna się myśleć o utworzeniu ich kopii zapasowej. Nowoczesne komputery czy telefony to urządzenia z reguły niezawodne, ale do utraty danych może się przyczynić czynnik ludzki. I najczęściej jest tak, że dane traci się przez przypadek. Usługi profesjonalnych informatyków pomagają wyjść z takiej opresji i na szczęście nie są drogie.