Przydatność uchwytu telefonu na rower

 

W okresie wiosenno-letnim codziennie dojeżdżam do pracy rowerem. Oszczędzam dzięki temu czas, mniej wydawałem na paliwo do mojego samochodu, a przy okazji dbałem o zdrowie chroniąc przy tym środowisko. Wiele jest zalet tego rozwiązania i zimą zawsze czekałem na cieplejszą aurę. Lubię także wycieczki jednośladem z moją dziewczyną. Kiedy rozpocząłem nowy sezon, doszedłem do wniosku, że brakuje mi jednej rzeczy podczas rowerowych eskapad.

Budowa uchwytu do telefonu na rower

uchwyt do telefonu na rowerJeżdżąc bicyklem, szczególnie do pracy, nie miałem możliwości kontroli czasu, nie monitorowałem sytuacji, czy zdążę do mojej firmy, czy nie. Miałem również zainstalowaną w telefonie aplikację, dzięki której znałem przejechany dystans, czas czy spalanie kalorii. Jednak w czasie jazdy smartfon mam schowany w plecaku i nie mogę na bieżąco śledzić tych wszystkich danych. Postanowiłem znaleźć rozwiązanie tego problemu. Podczas przeszukiwań w internecie wpadłem na uchwyt do telefonu na rower, który wydawał się świetnym gadżetem. Znalazłem uniwersalny model, który dzięki systemowi regulacji, pasował do wszystkich smartfonów, w tym także do mojego. Posiada on głowicę obrotową, która montowana jest na ramię kierownicy. Rozwiązanie to należy do bardzo wygodnych bo dzięki temu mam możliwość obserwowania wszystkich danych, jakie podaje mi w czasie jazdy aplikacja i kontroluję w ten sposób czas. Na zdjęciach uchwyt ten wyglądał na solidny i taki okazał się w rzeczywistości. Do tego od razu rzuciła mi się w oczy wysoka jakość wykonania i materiałów, których użyto do jego produkcji, a także jego kompaktowe wymiary. Natomiast do uchwycenia telefonu zastosowano mechanizm sprężynowy, który dopasowuje się do smartfona rozszerzając się bądź kurcząc. Montaż na kierownicę okazał się bardzo prosty, ponieważ nie musiałem dokonywać jakiś wierceń czy podobnych prac. Uchwyt ma gumowe końcówki, dzięki czemu nawet podczas jazdy po nierównościach stabilnie się utrzymuje. Podoba mi się ruchoma głowica, poprzez którą mogę ustawić telefon, w zależności od potrzeb, w pionie lub poziomie. Używałem tego uchwytu zarówno w trakcie słonecznej pogody, jak i opadów deszczu, a mimo to nie widać śladów korozji na nim co bardzo mnie cieszy.

Dzięki zakupowi tego gadżetu bardziej komfortowo się czuję w trakcie jazdy na rowerze. Ma to znaczenie szczególnie rano, kiedy spieszę się do pracy, a wiadomo, czasem trafi się pospać te 5 minut dłużej, a wówczas trzeba się spieszyć. Lubię też używać go na wycieczki rowerowe bo widzę wtedy przejechany dystans i mogę określić czas trwania eskapady. Poza tym mam ciągły dostęp do telefonu wtedy kiedy ktoś do mnie napisze czy zadzwoni.