Przegląd najlepszych usług piaskowania suchym lodem

Suchy lód to obecnie jedna z najbardziej innowacyjnych, a zarazem najskuteczniejszych metod czyszczenia zabrudzonych urządzeń. Usługi czyszczenia w tej technologii oferuje coraz więcej firm na polskim rynku. Zalety wynikające z zastosowania lodu sprawiają, że klienci wybierają go jako medium do czyszczenia znacznie lepiej odpowiadający ich potrzebom niż na przykład piasek kalibrowany lub woda.

Rynek najlepszych usług czyszczenia suchym lodem

najlepsze usługi czyszczenia suchym lodemAlternatywne metody czyszczenia opierają się na takich mediach jak piasek kalibrowany, szkło tluczone, ewentualnie woda pod wysokim ciśnieniem. Ich zastosowanie sprawia sporo problemów wynikających głównie z inwazyjności tej metody która może uszkodzić zarówno czyszczone powierzchnie jak i elementy znajdujące się w pobliżu. Nierzadko przed takim oczyszczaniem należy zdemontować i zabezpieczyć maszynę przed dokonaniem oczyszczania. Woda w myjkach ciśnieniowych nie jest tak inwazyjna jak piasek lecz niestety pozostawia wilgoć która jest trudna do oczyszczenia, a niekiedy nawet może zaszkodzić niektórym elementom elektrycznym maszyny. Alternatywnie najlepsze usługi czyszczenia suchym lodem pozwalają rozwiązać wiele problemów wymienionych w poprzednich zdaniach. Przede wszystkim lód jest miej inwazyjny niż piasek lub szkło, podobnie zresztą jak woda, ale dodatkowo lód paruje nie pozostawiając zanieczyszczeń ani wilgoci. Sprawia to, że zastosowanie lodu jest bezpieczniejsze dla urządzeń i nie pozostawia po sobie śladu. Dzięki właściwościom lodu firmy oferujące usługi czyszczenia oferują je na miejscu bez potrzeby demontażu urządzeń technologicznych. Usługa następuje niekiedy nawet bez konieczności wstrzymania produkcji. Niektórzy wykonawcy zamiast przyjazdu i wykonania usługi na miejscu oferują sprzedaż i montaż urządzeń czyszczących lodem bezpośrednio na liniach technologicznych a także wlaczenie takiego oczyszczania w proces produkcji. Tak z reguły działają linię technologiczne branży spożywczej, gdzie lód jest dopuszczonym środkiem czyszczącym do kontaktu z żywnością. Zapewnia to dodatkowe oszczędności szczególnieie przy dużej, stałej i nieprzerwanie produkcji.

Przedsiębiorcy już dawno docenili suchy lód w procesie czyszczenia urządzeń. Szczególnie branża spożywcza wykorzystuje ten proces w swoich liniach produkcyjnych. Bezpieczeństwo i wydajność używania lodu jako środek czyszczący sprawiła, że rynek usług w tym zakresie bardzo się nasycił. Z tego powodu oferta jest bardzo zróżnicowana i każdy znajdzie odpowiednią opcję dla siebie.