Propozycje zabawek dla najmłodszych dzieci

Zabawki są podstawowym elementem, którego nie może zabraknąć w pokoju dziecięcym. Niezależnie od wieku dzieci musza je mieć, aby mogły rozwijać swój umysł w prawidłowy sposób. Dzięki zabawkom pobudzana jest kreatywność, zdolności manualne oraz trenowana jest cierpliwość. W związku z tym już od maleńkości trzeba dzieciom kupować rozwijające zabawki. Każda zabawka powinna być odpowiednio dostosowana do wieku. A co się kupuje najmłodszym?

Zabawki dla niemowlaków – kilka propozycji

zabawki dla dzieci w GdańskuJeśli mamy własne dzieci dobrze wiemy o tym, co one lubią i jakich zabawek oczekują. Jeśli jednak musimy zrobić dziecku z rodziny lub znajomych prezent z okazji urodzin lub świąt, wówczas zaczyna się problem. Główmy się, jakie zabawki dla dzieci w Gdańsku konkretnie kupić. Poniższe propozycje będą ułatwieniem dla tych, którzy niezbyt się na tym znają. Jeśli mamy do czynienia z niemowlakiem, który dopiero rozpoczyna swoje życie na świecie, wówczas warto jest mu kupić bardzo przydatne zabawki. Jeśli mamy więcej pieniędzy lub po prostu wypada z różnych powodów dać lepszy prezent, możemy zainwestować w huśtawkę lub jeździk. Dziecku i rodzicom na pewno się spodoba. Najlepszym rozwiązaniem są jednak zabawki interaktywne oraz edukacyjne. Mogą to być duże, gumowe puzzle, kręgle lub też klocki drewniane. Zabawki te muszą być dopasowane do wieku dziecka, ażeby nie zakrztusiło się drobnymi elementami. Niemowlak uwielbia wkładać rzeczy do ust. Wówczas zawsze mile widziane będą przeróżne grzechotki oraz gryzaczki, które będą koić dziąsła podczas bolesnego ząbkowania. Grzechotki można kupić takie do rączek, lub do powieszenia nad wózek lub łóżeczko. Ciekawym pomysłem jest też karuzela z pozytywką. Nie ma chyba dziecka, które by nie miało zabawki, jaką jest bączek. Również dorośli ją doskonale pamiętają z dzieciństwa. Bączek jest ciekawą formą zabawy, która nigdy się nie znudzi, a więc jest to zabawka obowiązkowa. Dzieci równie dobrze będą cieszyć się z sorterów, czyli kolorowych, plastikowych pudełek, z wydrążonymi kształtami, w które wkłada się klocki. Niezawodne są również zabawki muzyczne.

Chyba jednak najbardziej popularnymi zabawkami będą pluszaki. Dziecko kształtuje się przez dotyk i inne bodźce w tym wzrokowe oraz słuchowe. warto jest więc kupić maskotkę, która będzie maskotką edukacyjną. Może to być miś śpiewający lub piesek, który będzie szczekał. Ważne jest to, aby wszystkie zabawki były kolorowe. Muszą być również bezpieczne, dlatego konieczne jest kupowanie zabawek tylko z certyfikatem.