Profesjonalny angielski dla firm

Kiedyś nauka języków obcych była dostępna tylko dla wybranych, ponieważ w szkole nie było nauczycieli od języków obcych. Obecnie dzieci są wszechstronnie szkolone już od najmłodszych lat, aby kończąc obowiązkową edukację, umiały one się nim płynnie posługiwać. Oczywiście nie każde dziecko jest na tyle zdolne, lub pilne, żeby kończąc szkołę umieć w takim stopniu obcy język. Część tych ludzi na własną rękę się doszkala w życiu dorosłym, lub idzie na kursy językowe.

Kto uczestniczy w angielskim dla firm?

angielski dla firmNiemalże w każdej, lepiej płatnej pracy, wymagany jest jakiś obcy język, bo wiele firm posiada zagraniczne filie, współpracuje z zagranicznymi kontrahentami, lub zwyczajnie obsługuje obcokrajowców. Niektórzy pracodawcy na etapie rekrutacji nowych pracowników, zaznaczają, że trzeba umieć się płynnie posługiwać językiem angielskim, aby potem nie musieć czekać, aż pracownik się podszkoli. W dużych przedsiębiorstwach, które w ramach rozwoju nawiązują współpracę z zagranicznymi kontrahentami, popularny jest angielski dla firm, ponieważ podnosi kwalifikacje pracowników. Korespondowanie z cudzoziemcami, czy rozmowa przez telefon z Anglikami, wymaga języka angielskiego w stopniu przynajmniej komunikatywnym. Na takie szkolenia językowe są kierowani pracownicy działów, które mają bezpośredni kontakt z cudzoziemcami. Najczęściej kursy języka angielskiego są w całości finansowane przez pracodawcę, ponieważ zależy mu na obecnych pracownikach i chce podnieść ich kwalifikacje. Ceny za kursy są bardzo różne, ponieważ zależą od ilości godzin, osób uczestniczących w zajęciach i obszaru materiału jaki należy przerobić. W zależności od firmy, pracownicy są kierowani na ogólny język angielski, w celu umożliwienia im bez problemowego komunikowania się z cudzoziemcami, ale może to być tak zwany język biznesowy, czyli stricte związany z daną branżą. Dzięki takim kursom, pracownicy mogą prowadzić negocjacje z kontrahentami w języku angielskim. W nauce języka obcego najważniejsza jest praktyka i mówienie w innym języku.

Niekiedy przedsiębiorcy korzystają z różnych dofinansowań z Urzędu Pracy na przeprowadzenie konkretnych szkoleń językowych. Angielki organizowany dla pracowników firm, może być przeprowadzany w siedzibie firmy szkoleniowej, albo lektor przychodzi do zakładu pracy, żeby przeprowadzić szkolenie. W większości przypadków uczestnicy kursu językowego, po jego zakończeniu potrafią się komunikować w nowo poznanym języku. Poza językiem angielskim, szkolenia się obywają z języka niemieckiego i francuskiego.