Profesjonalne implanty zębów w Bielsku

Utrata nawet jedno zęba to liczne nieprzyjemne konsekwencje dla nas, które mają znaczący wpływ na nasze życie. Ciężko nam się funkcjonuje, kiedy nie posiadamy pełnego uzębienia. Czujemy wtedy wstyd i brakuje nam pewności siebie. Jednak jest na to rozwiązanie. W Bielsku profesjonaliści zajmują się zakładaniem implantów na zęby, dzięki czemu nasze życie całkowicie się zmieni i nabierze kolorów. Na czym polega ten proces? 

Jak przebiega zakładanie implantów na zęby?

implanty bielskoImplantacja jest właściwie jednym z etapów kompleksowego leczenia. Zabieg, który polega na tym, że implanty bielsko są wszczepiane, to swego rodzaju przygotowanie, które polega na tym, aby doprowadzić nasze zęby do odbudowy. Na tytanowych śrubach montuje się korony protetyczne. To idealne rozwiązanie, jeżeli borykamy się z ciężkim dla nas problemem bezzębia. Za sukcesem całego leczenia stoi zespół ekspertów z Bielska specjalizujących się w różnych dziedzinach stomatologicznych, którzy świetnie współpracują a ich ciężka praca pozwala osiągnąć zamierzony efekt w postaci pełnego uśmiechu. Jeżeli zdecydujemy się na tego typu zabieg, trwale odbudujemy ubytki zębowe i będziemy cieszyć się nienagannym uśmiechem do końca życia.  Jak to wygląda w praktyce? Na początku odbywa się konsultacja, podczas, której ekspert zapozna się ze stanem zdrowia naszej jamy ustnej, wykona kompleksową cyfrową diagnostykę, z użyciem innowacyjnych technologii, takich jak tomografia komputerowa czy RTG,. Fachowiec zaproponuje nam również indywidualnie dopasowane metody terapii. W profesjonalnej klinice mamy wiele możliwości a technologia z jaką mamy do czynienia daje obecnie stomatologom szerokie pole do popisu, ponieważ mogą oni stworzyć dla nas nawet cyfrową wizualizację efektów leczenia, bądź próbną rekonstrukcję, abyśmy mieli pogląd, jak wygląda tego typu zabieg. Próbna rekonstrukcja zębów to tzw. ,,mock up”, gdzie stomatolodzy wykonują sesję zdjęciowe na której możemy zobaczyć, jak będziemy wyglądali po zakończeniu leczenia. Zyskujemy  w ten sposób komfort psychiczny i pewność, że decyzja o podjęciu kompleksowego leczenia jest słuszna.

Aktualnie technologia, która polega na wszczepianiu implantów zębów jest na tyle rozwinięta, że nie musimy się martwić, że coś pójdzie nie po naszej myśli. W sytuacji, w której trafimy na grono fachowców, będą oni nam służyć profesjonalnym doradztwem oraz wsparciem. Proces wszczepiania implantów gwarantuje nam pełne bezpieczeństwo a w Bielsku wykonują go osoby, które znają się na swojej pracy.