Produkcja filmów marketingowych

Kiedy znajoma mi powiedziała, że zatrudniła się w agencji content owej specjalizującej się właśnie w tworzeniu filmów i innych materiałów wideo to nie spodziewałem się, że mówi serio. Nie wiedziałem, że ma takie zdolności, aby faktycznie wykorzystywać je do pracy z klientami i zarabiać jeszcze na tym, jak się domyślać tylko można, spore pieniądze. 

Jak produkuje się filmy dla firm?

profesjonalna produkcja filmów promocyjnychZe swojego doświadczenia wiem, że kariera w wideo jest bardzo dobra. Zwłaszcza, jak spełnia się te trzy punkty. Po pierwsze trzeba umieć produkować naprawdę ładne materiały. Materiały wideo powinny charakteryzować się nieskazitelną jakością. Ale także materiały powinny być dobrze zmontowane. Nieczęsto jednak spotyka się osoby, które robią wszystko jednocześnie, czyli tutaj zajmują się produkcją i biegają z kamerą w celu stworzenia ładnego filmu promocyjnego, a później jeszcze wszystko montują. Nie, przeważnie takich osób jest więcej. Dlatego domyślam się jak to wygląda w agencji reklamowej, gdzie faktycznie znajoma na pewno realizuje mnóstwo zleceń od przeróżnych klientów. W większości przypadków profesjonalna produkcja filmów promocyjnych dzisiaj jest już na tyle wypromowana, że faktycznie klienci się sami zgłaszają. Nie spodziewam się tego, że znajoma będzie miała braki w zleceniach, bo tym bardziej widziałem ostatnio jeden film, za który była odpowiedzialna i stwierdzam, że jednak ma talent. Z kolei wiem też, że obok działają także inne firmy. Miałem swoją firmę, ale była na tyle mała, że jeszcze nie przynosiła za dużych przychodów. Jeśli chodzi o wykorzystywanie nowoczesnych formatów marketingowych to na pewno wideo będize pierwszą rzeczą, w która zamierzam zainwestować. Profesjonalna produkcja filmów promocyjnych czyli inaczej mówiąc materiałów marketingowych jest trudna. Jednak moja znajoma musi się na tym znać, a nie ja. Ja muszę jedynie powiedzieć o swojej firmie, czym się zajmujemy, w czym możemy pomóc potencjalnym klientom. Wszystko to co później będzie realizowane przez ekipę filmową, która zna się na tej branży jak mało kto i faktycznie nie trzeba się wtrącać. 

Wiem, że profesjonalna produkcja filmów promocyjnych to zadanie nie dla każdego. Te największe firmy zajmujące się produkcją materiałów wideo faktycznie zarabiają sporo. Ale na przykład pracują często z wielkimi korporacjami, czy też firmami, które mają nieco większy budżet. Takie firmy też płacą więcej, więc siłą rzeczy można na nich więcej zarobić. Profesjonalna produkcja filmów to też dla małych firm dobra opcja.